Результати навчання за кордоном офіційно визнаватимуться в Україні
27 Лютого 09:42
Верховна Рада ухвалила законопроєкт про внесення змін до статті 6 Закону України «Про повну загальну середню освіту» щодо визнання результатів навчання, здобутих громадянами України за кордоном (№12375). Про це повідомляється на сайті парламенту, інформує Комерсант український.
У пояснювальній записці до законопроєкту констатовано, що «існуючий механізм визнання результатів навчання, здобутих шляхом формальної та/або неформальної освіти, спрямований на забезпечення індивідуальної освітньої траєкторії кожної особи в межах України, є недостатнім і неадекватним для визнання результатів навчання громадян України, які здобувають відповідні знання, вміння, навички та інші компетентності у суб’єктів освітньої діяльності, що розташовані за кордоном».
Зробити цей механізм достатнім та адекватним і мав на меті закон. Він врегулював механізм визнання результатів навчання українців за кордоном.
Власне, статтю 6 Закону України «Про повну загальну середню освіту» доповнено частиною такого змісту:
«Громадяни України мають право на визнання результатів навчання, здобутих ними шляхом формальної та/або неформальної освіти у суб’єктів освітньої діяльності, що розташовані за кордоном (крім держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором або державою-окупантом), у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України».
Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня опублікування цього Закону належить прийняти нормативно-правовий акт, необхідний для його реалізації.
За словами Голови парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олени Шуляк, новий закон захистив права українських школярів. Також він має посприяти поверненню українців додому.
Нагадаємо, дані Євростату засвідчують, що станом на 31 грудня 2024 року громадяни України становили понад 98,3% бенефіціарів тимчасового захисту в ЄС. Дорослі жінки складають майже половину (44,8%) тих, хто має такий статус. Діти становили майже третину (31,9%), а дорослі чоловіки – менше чверті (23,2%).