Realpolitik замість поспіху: політолог пояснив, чому команда Трампа відклала візит до України

7 Січня 13:04
ДУМКА

Кіт Келлог, майбутній спеціальний посланник США в Україні та росії від адміністрації Дональда Трампа, відклав заплановану поїздку до Києва та європейських столиць до інавгурації президента США 20 січня. Комерсант український запитав у політолога Євгена Магди, чим пояснюється цей крок та чи є якийсь зв’язок між цим рішенням та інтерв’ю Президента України Володимира Зеленського американському подкастеру Ленсу Фрідману, яке вийшло напередодні.

На думку експерта, вказані дві події абсолютно не пов’язані між собою.

“Впливу участі Володимира Зеленського у подкасті Лекса Фрідмана на це рішення я не бачу”,

– сказав політолог.

Натомість він пропонує пояснювати це скасування візиту звичайними політичними розрахунками. На думку експерта, адміністрація Трампа буде діяти в межах підходу Realpolitik, який відзначається максимальним прагматизмом і орієнтацією на силу та інтереси, а не принципи чи цінності. А з цієї точки зору у нинішніх представників Трампа немає достатньо механізмів та можливостей для того, щоб подібний візит був ефективним.

“Як при чинному Блінкену, який, до того ж, розгорнув зараз таку активну інформаційну діяльність, міг приїхати Келлог, який поки що не має жодних повноважень? З яких радощів з ним говорити? Ну, добре, в Києві не можуть йому сказати, “хто ти такий?” А у Франції можуть, як ви думаєте?”

– говорить політолог.

Realpolitik чи ні, але демократія – це процедура, нагадує експерт. Україна ж у цьому контексті повинна займатися власними внутрішніми справами, а не чекати на допомогу благодійників з-за океану.

“Замість того, щоб займатися безпосередньо питаннями зміцнення нашої внутрішньої стійкості, ми очікуємо, що приїде добрий дідусь чи злий молодик і все повирішує. Так воно не працює, не буде працювати і не працювало раніше”,

– резюмує Євген Магда.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Позиція Трампа щодо України

Під час передвиборчих перегонів Дональд Трамп неодноразово висловлювався про те, що зупинить війну в Україні протягом 24 годин після його вступу на посаду. Іноді він припускав, що це може статися навіть до цього.

Також під час виборів ЗМІ поширювали так званий “План Трампа”. Він полягав у тому, що США своїм впливом зупинять війну з урахуванням статус кво. Задля цього Трамп змусить Путіна і Зеленського сісти за стіл перемовин. Якщо на перемовини не погодиться Путін, то США дадуть Україні усю зброю, необхідну для перемоги на полі бою. Якщо ж від перемовин відмовиться Зеленський, то США повністю припинять допомагати Україні.

Цей план, у різних варіаціях, зокрема передбачає, що у росії залишаються тимчасово окуповані нею території, а Україна не вступає до НАТО.

Щоправда, пізніше Трамп немовби трохи “забув” про цей план. Зокрема він озвучував сценарії, за яких змусить росію капітулювати через зниження світових цін на нафту.

Уже після обрання Трампа Президентом США один із його радників Браян Ланза заявив, що Україна має забути про Крим. В оточенні обраного президента однак поспішили відхреститися від цієї заяви, і сказали, що Ланза не може говорити від імені Трампа.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Остафійчук Ярослав
Редактор