Рахункова палата розпочала аудит держпідтримки кіно: на що йдуть мільйони з бюджету

6 Лютого 05:16

В Україні стартував аудит державної підтримки кінематографії, який має визначити ефективність використання бюджетних коштів у цій сфері. Рахункова палата розпочала масштабну перевірку фінансування кіноіндустрії, аби оцінити, наскільки раціонально та прозоро Державне агентство України з питань кіно розпоряджалося державними коштами у 2022–2024 роках, повідомляє Комерсант український

Мета аудиту та ключові аспекти перевірки

Мета аудиту: оцінити, чи відповідало нормам і правилам управління Державним агентством України з питань кіно у 2022–2024 роках коштами, виділеними державою на підтримку кінематографії.

Основним завданням аудиту є оцінка відповідності фінансового управління Держкіно нормам і правилам, що регулюють використання бюджетних коштів у сфері кінематографії. Аудитори аналізуватимуть:

  • виконання заходів, спрямованих на розвиток національного виробництва кінофільмів, телесеріалів та телефільмів,
  • забезпечення їх присутності в українському та світовому прокаті,
  • проведення заходів з розповсюдження та популяризації продуктів національного кінематографа.

Хто відповідає за аудит?

Перевірку проводить Рахункова палата України, а безпосередньо за аудит відповідає її член Єлизавета Пушко-Цибуляк.

До контрольного заходу залучені експерти Департаменту контролю у сфері культури, наукової діяльності, духовного та фізичного розвитку.

Які будуть наслідки?

За результатами аудиту Рахункова палата сформує висновки та рекомендації щодо вдосконалення механізмів фінансування кіногалузі. Очікується, що підсумковий звіт буде представлений влітку цього року.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Зазначимо, що проєкт державного бюджету України на 2025 рік передбачає суттєве скорочення фінансування Державного агентства з питань кіно, зменшивши його на 69,2% порівняно з попереднім роком.

На 2025 рік для Держкіно пропонувалося виділити 204,1 мільйона гривень. З цієї суми 30,4 мільйона гривень призначено для фінансування діяльності, пов’язаної з керівництвом та управлінням у сфері кінематографії. Решта 173,7 мільйона гривень будуть спрямовані на державну підтримку кінематографії, включаючи важливі проєкти з документування воєнних злочинів.

Для порівняння, у 2024 році Держкіно отримало утричі більшу суму – 663,4 мільйона гривень. З них 28,7 мільйона було витрачено на керівництво та управління в кінематографічній сфері, а основну частину бюджету – 634,7 мільйона гривень – направили на підтримку кінематографії, зокрема на документування воєнних злочинів.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Дзвенислава Карплюк
Редактор