Наступного тижня Верховна Рада розпочне пленарний тиждень із заборони УПЦ МП. Про це повідомила народний депутат, співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко, передає Комерсант український
Законопроєкт 8371, який неодноразово викликав суперечки серед народних депутатів, нарешті отримав підтримку. За словами Геращенко, лідери парламентських груп домовились ухвалити відповідний законопроєкт.
«Наступний пленарний тиждень розпочнеться з законопроєкту про заборону московської фбсшної філії в рясах. Таку домовленість вдалося досягти лідерам парламентських груп. Європейська Солідарність на цьому наполягала і дякуємо всім колегам, які це підтримують», – зазначила вона.
Нагадаємо, що у Верховній раді 23 липня нардепи заблокували трибуну, вимагаючи розглянути законопроєкт про повну заборону УПЦ МП в Україні. Засідання парламенту, заплановані на наступний тиждень, скасували.
Державна служба України з етнополітики та свободи совісті закликає Верховну Раду усунути до другого читання законодавчий спам та іншу нісенітницю у законопроєкті про заборону діяльності в Україні релігійних організацій, афілійованих з російською православною церквою.
Заборона УПЦ МП
19 жовтня 2023 року Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроєкт про заборону УПЦ МП. Тоді “за” проголосували 267 нардепів. Йдеться про законопроєкт під номером 8371 щодо заборони релігійних організацій, пов’язаних із росією.
Вин передбачає унеможливлення діяльності в Україні релігійних організацій, управління яких здійснюється з країни-агресора. Зміни покладають Державну служба України з етнополітики та свободи совісті додаткові повноваження:
- забезпечення проведення державної політики щодо релігій і церкви шляхом проведення релігієзнавчої експертизи діяльності релігійних організацій стосовно виявлення підлеглості у канонічних та організаційних питаннях із центрами впливу релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, що здійснює збройну агресію проти України
- видання приписів щодо усунення порушень, виявлених за результатами проведення релігієзнавчої експертизи, у місячний строк з дня видання такого припису
- звернення до суду з позовом щодо припинення діяльності релігійної організації у разі невиконання нею приписів щодо усунення порушень, виявлених за результатами проведення релігієзнавчої експертиз.