Верховна Рада не змогла ухвалити постанову про перейменування 336 населених пунктів, через що народні депутати заблокували трибуну. Про це повідомили нардепи у своїх соціальних мережах, інформує Комерсант український
Зазначимо, що за дерусифікацію та деколонізацію міст, районів, селищ і сіл 18 вересня проголосували 208 народних депутатів, що є недостатнім для ухвалення рішення.
Провалена постанова мала перейменувати 15 міст, сім районів, 54 селища та 267 сіл.
За словами нардепів, деякі депутати хочуть провести перейменування пакетом, деякі – що їх треба голосувати окремо.
Народна депутатка із парламентської фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко уточнила, що законодавча ініціатива була підтримана 208 голосами народних депутатів з 226 необхідних.
Депутатка опублікувала відео, на якому видно, що народні депутати блокують трибуну парламенту та вимагають ухвалення відповідної постанови.
На вимогу народних депутатів керівництво парламенту закрило засідання та запросило голів фракцій на погоджувальну раду.
Згідно з постановою №11188, перейменування мало стосуватися населених пунктів і районів Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської і Чернігівської областей. Вони містили символіку російської імперської політики або не відповідали нормам української мови.
Зокрема, мали перейменувати місто Новомосковськ на Самар, Павлоград на Матвіїв, Синельникове на Ріднопілля, Перштотраневськ на Шахтарьске, Первомайськ Луганської області на Сокологірськ, Первомайськ Миколаївської області на Ольвіополь, Молодогвардійськ на Отаманівку, Сєвєродонецьк на Сіверсокодонецьк, Червоноград на Шептицький, Южноукраїнськ на Гард, Южне на Порт-Анненталь, Дружбу на Хутір-Михайлівський, Красноград на Берестин, Первомайський на Златопіль, Ватутіне на Багачеве.