путін знову лякає усіх  «Орєшніком», а Рада Безпеки ООН знову дискутує

28 Листопада 13:51

Напередодні на екстреному засіданні, скликаному на вимогу України, Рада Безпеки ООН розглянула застосування росією балістичної ракети середньої дальності для обстрілу Дніпра 21 листопада. Про це повідомили у Міністерстві закордонних справ України, інформує Комерсант український.

Це обговорення майже збіглось в часі з черговим масованим ракетним обстрілом України, а також черговими спробами путіна залякати українців та світ «Орєшніком». Їх можна сприймати і як відповідь росії на стурбованість світової спільноти.

Сьогодні, нагадаємо, російський диктатор заявив, що нібито генштаб та міноборони рф підбирають цілі в Україні, і це можуть бути «центри прийняття рішень». Він також пригрозив, що «у разі масованого застосування ракет «Орєшнік» міць удару буде порівнянна із застосуванням ядерної зброї».

Дискусія ж у Раді Безпеки ООН, як і очікувалось, засвідчила принципову позицію переважної більшості членів Радбезу, які кваліфікували подібні дії як нові елементи розширення війни, до якого вдається росія. А низка країн навіть піддала осуду безвідповідальні погрози рф ядерною зброєю.

Держави-партнери України також рішуче засудили залучення військ КНДР до бойових дій проти України на боці рф, кваліфікувавши такі дії, як «інтернаціоналізацію» конфлікту, що є загрозою для регіонального та міжнародного миру і безпеки.

Росія ж вчергове підтвердила, що свою присутність в Радбезі вона використовує виключно для розповсюдження фейків, зустрічних звинувачень та погроз, причому не лише щодо України, але й інших держав-членів ООН.

У цьому зв’язку, постійний представник України при ООН Сергій Кислиця закликав не піддаватися на залякування і ядерний шантаж рф, адже саме слабкість та бажання умиротворити агресора провокують Путіна на підняття градусу напруженості. Він наголосив, що відповіддю на погрози та розширення росією війни мають стати жорсткіші санкції, а також посилена військова допомога Україні.

В МЗС запевнили, що Україна продовжить використання інструментарію ООН, зокрема Ради Безпеки, в рамках зусиль із досягнення всеосяжного, справедливого та стійкого миру на основі принципів Статуту ООН.

Як розвідка США оцінює погрози росії

Можливість ядерної ескалації американською розвідкою оцінюється як низька, повідомляє Reuters. Наголошується, що незважаючи на риторику путіна та зміни в ядерній доктрині Росії, Москва не схильна застосовувати ядерну зброю через відсутність явної військової переваги.

Розвідкою США ядерний варіант розглядається як крайній крок, передувати якому будуть інші способи впливу, включаючи саботаж та атаки на об’єкти критичної інфраструктури.

Василевич Сергій
Редактор