«Путін відчує ціну своєї війни»: що Байден і Зеленський вирішили під час розмови

11 Січня 05:09

Президент України Володимир Зеленський у своєму Telegram-каналі повідомив про телефонну розмову з президентом США Джо Байденом, інформує Комерсант український

Зеленський повідомив, що подякував Байдену за надану підтримку Україні у війні, яку розв’язала росія.

Однією з головних тем стали санкції США щодо російської енергетики. Зеленський наголосив на важливості нових обмежень.

“Дуже важливо, що тепер Америка вдарила по тіньовому танкерному флоту росії і таким компаніям, як Газпромнефть і Сургутнафтогаз, які акумулюють гроші особисто для Путіна. Він повинен відчувати ціну своєї війни, втрачаючи зі своїх гаманців”, – заявив Зеленський.

Зеленський і Байден також обговорили ситуацію на полі бою. Зокрема, йшлося про посилення української ППО. Також Зеленський подякував США за надані системи Patriot, які “в руках українців показали свою силу”.

“Президент Байден сказав: збереження та захист незалежності України мають критичне значення для всієї Європи та демократичного світу. Обов’язково вистоїмо та доб’ємося сталого миру для наших людей і країни”, – підсумував Зеленський.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що Данія хоче блокувати російський “тіньовий флот” у Балтійському морі. Данію турбує, що старі танкери, які транспортують нафту через її протоки, становлять потенційну загрозу для навколишнього середовища.

Незважаючи на нафтові санкції проти росії з боку західних країн, російські нафтові доходи продовжують зростати.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Тіньовий флот і боротьба з ним

За даними Мішель Візе Бокманн, головного аналітика морської аналітичної групи Lloyd’s List Intelligence, активний тіньовий флот, що перевозить іранську, російську та венесуельську нафту, налічує близько 669 танкерів. З цієї кількості 250-300 танкерів зазвичай займалися перевезенням російської нафти.

З жовтня по грудень Міністерство фінансів США наклало санкції на 35 танкерів, які, за його інформацією, входили до складу іранського “флоту-привида”, крім суден, якими керує NITC. На початку 2024 року Вашингтон окремо наклав санкції на Совкомфлот.

За словами джерел Reuters, адміністрація Байдена, що йде з посади, планує накласти санкції на понад 100 танкерів, задіяних у перевезенні російської нафти.

У понеділок Міністерство оборони США додало найбільшу китайську судноплавну компанію COSCO до списку компаній, які працюють з китайськими військовиками. Це може відлякати фрахтувальників від використання танкерів COSCO і призвести до подальшого скорочення кількості суден для фрахту.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Дзвенислава Карплюк
Редактор