Путін готовий припинити війну проти України, але диктує свої умови – Reuters
20 Листопада 12:27Кремлівкський диктатор Володимир Путін готовий обговорювати з обраним президентом США Дональдом Трампом угоду про припинення вогню в Україні, але виключає будь-які значні територіальні поступки і наполягає на тому, щоб Київ відмовився від вступу до НАТО. Про це пише Reuters з посиланням на пʼять обізнаних джерел, інформує Комерсант український
П’ятеро нинішніх і колишніх російських посадовців заявили, що Кремль може загалом погодитися заморозити конфлікт уздовж лінії фронту.
Умови Кремля
За словами трьох осіб, які побажали залишитися анонімними, розглядається можливість для переговорів про точний розподіл чотирьох східних областей – Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської.
Росія готова до виведення військ з відносно невеликих ділянок території, які вона утримує в Харківській і Миколаївській областях, на півночі і півдні України, сказали двоє посадовців.
Два джерела сказали, що рішення президента США Джо Байдена дозволити Україні запускати ракети ATACMS глибоко на територію росії може ускладнити та затримати будь-яке врегулювання – і посилити вимоги Москви, оскільки прихильники жорсткої лінії прагнуть отримати більшу частину України.
Якщо припинення вогню не буде досягнуто, за словами двох джерел, росія продовжить воювати.
Умови припинення війни
Зазначимо, що 14 червня Путін оголосив свої перші умови негайного припинення війни: Україна повинна відмовитися від своїх амбіцій щодо НАТО і вивести всі свої війська з усієї території чотирьох українських областей, на які претендує та здебільшого контролює росія.
За словами джерел, рф нібито відкрита до обговорення гарантій безпеки для Києва, але “не допустить вступу України до НАТО або присутності військ НАТО на українській землі”.
Інші поступки з боку України, яких може домагатися Кремль, передбачають згоду на обмеження чисельність збройних сил і зобов’язання не обмежувати використання російської мови.
Кремль і внутрішня пропаганда
Одне з джерел повідомило, що всередині росії Путін міг би “продати” як перемогу угоду про припинення вогню, згідно з якою Москва утримувала більшу частину території Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей, яка забезпечила захист російськомовного населення на сході України та зберегла наземний міст до Криму.
Майбутнє самого Криму не обговорюється, заявили всі російські офіційні особи.
Як може виглядати можливе припинення вогню
Відповідаючи на запитання, як може виглядати можливе припинення вогню, двоє російських посадовців послалися на проєкт угоди, який розглядали у квітні 2022 року після переговорів у Стамбулі.
Згідно з цим проєктом, копію якого бачило Reuters, Україна начебто має погодитися на постійний нейтралітет в обмін на міжнародні гарантії безпеки від п’яти постійних членів Ради Безпеки ООН: Великої Британії, Китаю, Франції, росії та США.
Один з російських чиновників заявив, що не буде ніякої угоди, якщо Україна не отримає гарантій безпеки, додавши: “питання полягає в тому, як уникнути угоди, яка одного дня прирече Захід на можливу пряму конфронтацію з росією”.
Як повідомляв Комерсант український, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган має намір подати на зустрічі лідерів країн «Групи двадцяти» в бразильському Ріо-де-Жанейро свою пропозицію про заморожування російсько-української війни.
Дональд Трамп повернеться в Білий дім у січні, пообіцявши швидко припинити війну. Канцлер Німеччини Олаф Шольц під час телефонної розмови в п’ятницю закликав Путіна до мирних переговорів. Президент Франції Еммануель Макрон заявив у неділю, що поговорить з російським лідером, коли настане відповідний час.
Двоє європейських чиновників заявили, що дедалі більше визнають, що Зеленському доведеться піти на компроміс із Путіним, оскільки стало зрозуміло, що жодна сторона не може забезпечити вирішальної перемоги.