Прийом заявок на дотацію для утримання корів призупинено: що відомо

20 Лютого 07:33

Міністерство аграрної політики та продовольства України повідомило про тимчасове призупинення прийому заявок на спеціальну бюджетну дотацію для утримання поголів’я корів. Про це повідомляє Комерсант український з посиланням на Міністерство аграрної політики та продовольства України.

За час подачі заявок до Державного аграрного реєстру (ДАР) надійшло 11 508 звернень від аграріїв, загальна сума яких склала 385,75 млн грн.

Причина зупинки прийому заявок

Як пояснив Міністр аграрної політики Віталій Коваль, ліміт фінансування вже вичерпано відповідно до умов Грантової Угоди з міжнародними партнерами.

“Це відбулося в зв’язку з надходженням заявок на суму, що відповідає доступному обсягу фінансування згідно з Грантовою Угодою про надання коштів гранту між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку і Міжнародною Асоціацією розвитку”, — пояснили у міністерстві.

Усі фермери, які подали заявки, отримають належну підтримку.

“Це означає, що кожен, хто звернувся, отримає належну підтримку. Саме заради цього ми працюємо – щоб допомагати аграріям навіть у найскладніші часи”, — наголосив міністр.

Що далі?

Попри тимчасове призупинення програми, Мінагрополітики продовжує працювати над розробкою нових ініціатив для підтримки українського агросектору. Відомство обіцяє шукати додаткові джерела фінансування, аби забезпечити стабільну допомогу фермерам.

Аграрії, які не встигли подати заявку, можуть слідкувати за оновленнями від Міністерства, оскільки можливе відновлення прийому заявок або запуск нових програм підтримки.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Дотації за утримання корів, кіз та овець

З 3 лютого аграрії могли подати через Державний аграрний реєстр заявку на отримання спеціальних бюджетних дотацій за утримання корів, кіз та овець.

спеціальна бюджетна дотація відповідно надаватиметься:

  • 7 000 грн на голову – для тих, хто має у власності від 3 до 100 корів усіх напрямів продуктивності;
  • 2 000 грн на голову – для тих, хто утримує маточне поголів’я кіз та/або овець від 5 до 500 голів.

Коваль наголосив, що у 2025 році право на дотацію мають лише ті, хто не отримував її у 2024-му.

Зазначимо, що аграрії, які працюють у зонах бойових дій, будуть отримувати додаткову грошову субсидію.

Так, Україна буде платити тисячу гривень на один гектар угідь, якщо аграрій працює на території можливих бойових дій. По 2 тисячі гривень на гектар отримуватимуть аграрії, що працюють на території бойових дій.

Як повідомляв Комерсант український для сільгоспвиробників у прифронтових регіонах діє низка державних програм з підтримки, які доступні підприємцям Чернігівщини. Зокрема:

  • аграрії на деокупованих територіях, які обробляють до 120 га, можуть отримати 8 тисяч гривень безповоротної допомоги на один гектар. У Державному аграрному реєстрі йде прийом заявок.
  • допомога фермерам на поголів’я худоби: ті, хто утримує від 3 до 100 корів, можуть отримати 7 тисяч гривень на одну голову.
  • компенсація вартості вітчизняної сільськогосподарської техніки – до 25%. Це стосується техніки, яка куплена з квітня 2024 року.
  • гранти на розвиток садів та теплиць – до 10 мільйонів гривень або до 7 мільйонів гривень відповідно. Також можна отримати до 8 млн грн на створення переробного підприємства.

Дзвенислава Карплюк
Редактор