Примусової мобілізації жінок в Україні не буде: Рада прийняла закон
9 Січня 22:25Сьогодні, 9 січня, Верховна Рада проголосувала в цілому законопроєкт №12076 про базову військову підготовку. Закон гарантує, що для жінок участь у підготовці буде добровільною, а їх мобілізація не відбудеться. Про це повідомив народний депутат Олексій Гончаренко, інформує Комерсант український
“За” проголосували 298 народних обранців.
“Моя правка, яка пройшла в цей законопроєкт, захистила жінок від мобілізації. Проходження базової військової підготовки для жінок буде тільки добровільним і після того – щоб ставили на військовий облік теж виключно добровільно”, – написав Гончаренко.
Також він зазначив, що цей законопроєкт дозволяє юнакам, яким зараз виповнюється 18 років за кордоном, стати на облік, не приїжджаючи до України. І ще раз наголосив, що жодної мобілізації жінок в Україні не буде.
Нагадаємо, що раніше в суспільстві виникали побоювання щодо можливості обов’язкового військового обліку жінок, що викликало жваві обговорення.
На запитання журналістів про можливу підтримку закону про обов’язкову мобілізацію жінок та чоловіків молодших за 27 років Президент Володимир Зеленський відповідав: «Жінок — ні. Щодо 25 років — якщо будуть надані всі необхідні аргументи, і на сьогодні я бачу, що це необхідно, то погоджусь».
Зазначимо, Верховна Рада України підтримала законопроєкт №12076 про внесення змін до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», який суттєво спрощує процедуру взяття на військовий облік призовників та модернізує систему взяття на зазначений облік загалом.
Як пояснили у Міністерстві оборони, відтепер 17-річні громадяни чоловічої статі зможуть братися на облік призовників двома способами на вибір: через Електронний кабінет призовника з використанням електронної ідентифікації або шляхом особистого візиту до територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Важливою зміною також є скасування комісії з питань взяття на військовий облік призовників та початкового медичного огляду. Натомість медогляд стане обов’язковим безпосередньо перед направленням на базову військову службу та перед початком практичних занять з базової загальновійськової підготовки, яка впроваджується у закладах вищої освіти з 2025 року.
Законопроєкт також визначає поважні причини неможливості взяття на облік, серед яких:
- хвороба призовника;
- стихійні лиха;
- проживання на тимчасово окупованій території або в зоні бойових дій;
- інші обставини, що унеможливлюють електронну ідентифікацію чи особисте прибуття до ТЦК та СП.