“Промінь надії”: в українських лікарнях встановлюють сонячні електростанції

13 Лютого 10:56

В рамках проєкту «Промінь надії» вже визначено близько 300 медзакладів, переважно лікарень, де буде встановлено сонячні електростанції. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я, інформує Комерсант український.

Цю ініціативу започатковано спільно Європейською Комісією, Міністерством енергетики та Міністерством охорони здоров’я України.

В рамках цього проєкту Україна вже отримала майже 6000 сонячних панелей від італійської компанії Enel S.p.A. загальною потужністю близько 2 МВт. Це допоможе забезпечити лікарні стабільним та екологічним джерелом енергії.

Активна реалізація проєкту вже відбувається в 18 медзакладах у п’яти регіонах України, сонячні електростанції вже повністю працюють у трьох медзакладах у Хмельницькій, Житомирській та Київській областях. Ще 6 медзакладів перебувають на стадії облаштування сонячних станцій та ще у 25 закладах проведені тендерні процедури.

Як повідомив заступник міністра енергетики України Роман Андарак, на першому етапі передбачається встановлення сонячних панелей приблизно у 20 медзакладах.

«В роботі вже маємо проєкти для 83 закладів. Наша амбітна мета – реалізувати цей проєкт на близько 300 лікарнях по всій Україні», – наголосив посадовець.

Що відомо про проєкт «Промінь надії»

Це ініціатива, яка реалізується за допомогою Фонду підтримки енергетики України, створеного навесні 2022 року за ініціативи міністра енергетики України Германа Галущенка і Єврокомісара з питань енергетики Кадрі Сімсон при Секретаріаті Енергетичного Співтовариства. Проєкт також підтримала Президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн. За час свого функціонування проєкт став ефективним інструментом надання міжнародної допомоги енергетичному сектору, завдяки якому українські енергетики мають змогу відновлюватися після російських атак, здійснювати ремонти, встановлювати нові енергопотужності.

Підтримку ЄС відчувають й інші проєкти

Приміром, кілька днів тому у Вищому професійному училищі №7 у Кременчуці відкрили навчально-практичний центр «Верстатник широкого профілю» та модернізовані навчальні майстерні. Заклад повністю відремонтували й оснастили завдяки 1,4 млн євро, які були надані в межах програми EU4Skills: Modernisation of Vocational Education and Training Infrastructure, яку фінансує ЄС, а втілює Німецький банк розвитку KfW за підтримки Українського фонду соціальних інвестицій.

У 2024 році завдяки співпраці Європейського Союзу, Міністерства охорони здоров’я та ВООЗ в Україні з’явилися одинадцять нових модульних клінік первинної медичної допомоги та модульна станція для бригад екстреної медичної допомоги. Минулого року такі медзаклади вже почали працювати в Одеській, Харківській, Херсонській, Сумській та Чернігівській областях.

Консультативна місія Європейського Союзу в Україні за фінансової й експертної підтримки уряду Нідерландів та у співпраці з Міністерством внутрішніх справ України розпочала проєкт «Блакитне небо для України». Ініціатива спрямована на створення ефективної системи психосоціальної підтримки працівників Національної поліції України. У межах проєкту у Львові, Києві, Рівному та Вінниці будуть створені центри психосоціальної підтримки, а на звільнених та прилеглих територіях – 13 мобільних офісів.

Василевич Сергій
Редактор