Програму “Зимова єПідтримка” завершили. На що витратили гроші 14,4 мільйона українців
3 Березня 16:38
Державна програма “Зимова єПідтримка” завершилася. Нею скористалися 14,4 мільйона українців і отримали виплату 1 000 гривень для себе та своїх дітей. Найчастіше гроші витрачали на комунальні послуги, передає Комерсант український.
У Міністерстві економіки оголосили результати тримісячної програми.
Держава вже профінансувала понад 10 мільйонів заявок, поданих у “Дії” та через банки-партнери. Разом з цим 1,7 мільйона людей отримали допомогу через “Укрпошту”. Решту заявок, які подали до 28 лютого, опрацьовують.
Ось найпопулярніші категорії витрат українців :
- комунальні послуги — 4,9 млрд грн (57% від усіх витрат);
- телекомунікації, зокрема мобільний зв’язок — 1,9 млрд грн;
- заклади харчування — 443 млн грн;
- ліки — 237 млн грн;
- комп’ютерні мережі та інформаційні послуги — 234 млн грн;
- благодійність, зокрема донати на ЗСУ — 202 млн грн;
- книжки та інша друкована продукція — 178 млн грн;
- залізничні та автобусні пасажирські перевезення, громадський транспорт — 120 млн грн;
- театри і кінотеатри — 80 млн грн;
- поштові послуги — 61 млн грн.
Найбільше заявок на виплату подали через “Дію” — 12 мільйонів. Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначив, що “Зимова єПідтримка” стала наймасовішою послугою за всю історію “Дії”.
Програма “Зимова єПідтримка” стартувала 1 грудня 2024 року. Це одноразова виплата 1 000 гривень, вона була доступна для людей, які живуть в Україні, незалежно від віку. Гроші надходять на картку “Національний кешбек”. Їх можна витратити на оплату комунальних послуг, ліки, освіту, донати, квитки, купівлю військових облігацій та деякі інші послуги. З картки “Національний кешбек” не можна зняти готівку.
У листопаді 2024 року Володимира Зеленського закликали переглянути програму — відповідну петицію підписали 25 тисяч українців. У відповідь він заявив, що доручив премʼєру Денису Шмигалю додатково проаналізувати петицію, врахувати ефект програми на практиці та повідомити автору звернення про результати.