Проблеми з підготовкою водіїв: лише 18% складає іспит з першої спроби

19 Лютого 15:40
ЕКСКЛЮЗИВ

Лише 21% кандидатів проходять теоретичний іспит з першого разу, а практичний – ще менше, всього 16%.

Найбільше помилок майбутні водії роблять на нерегульованих перехрестях, при розпізнаванні дорожньої розмітки та жестів регулювальника.

Чому рівень підготовки залишається низьким, як відбувається контроль за складанням іспитів та які ризики чекають на тих, хто намагається обійти систему – на все це відповів заступник начальника Головного сервісного центру МВС – начальник регіонального сервісного центру в Києві Павло Сорока в ексклюзивному коментарі для Комерсант український.

Статистика свідчить про недостатній рівень підготовки кандидатів у водії. Павло Сорока зазначає, що з початку 2025 року в Україні вже було проведено майже 73 тисячі теоретичних іспитів. 

“Лише 27% тих, хто готувався самостійно, склали його з першої спроби. Випускники автошкіл демонструють ще нижчий показник – лише 18%. Загалом середній рівень успішного складання теорії з першого разу – близько 21%”, – наголошує Павло Сорока.

Щодо практичного іспиту, ситуація виглядає ще складніше. 

“З початку року ми вже провели близько 93 тисяч практичних іспитів, і лише 16% кандидатів здали їх з першого разу. Це свідчить про низьку якість підготовки водіїв”, – додає Сорока.

Основні помилки на іспитах

За словами Сороки, кандидати у водії найчастіше допускають помилки на теоретичному іспиті у питаннях, що стосуються:

  • проїзду нерегульованих перехресть;
  • дорожньої розмітки та знаків;
  • сигналів регулювальника.

На практичному іспиті найпоширенішими помилками є:

  • несвоєчасне подання сигналу повороту;
  • невпевненість у безпечності маневру;
  • ненадання переваги пішоходам.

“Бувають випадки, коли екзаменатору доводиться втручатися, щоб не допустити зіткнення з іншими транспортними засобами”, – додає Павло Сорока.

Контроль за складанням іспитів

Павло Сорока наголошує, що контроль за складанням іспитів значно посилився.

“У кабінетах, де складається теорія, встановлено щонайменше чотири камери, які охоплюють весь периметр класу. Вони фіксують і відео, і аудіо. Крім того, застосовується система Face ID для ідентифікації кандидатів”, – пояснює Павло Сорока.

Посадовець також застерігає майбутніх водіїв від використання послуг шахраїв.

“Хотів би звернутися до кандидатів у водії: не довіряйте так званим “помічникам”, які гарантують успішне складання іспиту. Контроль над процесом дуже жорсткий, і будь-які порушення будуть виявлені. Якщо аналітика покаже, що були допущені порушення, ваше посвідчення може бути анульоване, а ви самі притягнуті до адміністративної чи навіть кримінальної відповідальності”, – підсумував Павло Сорока.

Таким чином, якісна підготовка – єдиний надійний спосіб отримати водійське посвідчення та забезпечити безпеку на дорогах.