Працевлаштуватись в Україні можна буде через Дію: хто матиме таку можливість
16 Травня 16:35
Уряд погодив пропозицію Міністерства цифрової трансформації щодо використання засобів Єдиного державного вебпорталу електронних послуг для працевлаштування. Про це повідомив представник Кабміну у парламенті Тарас Мельничук, інформує «Комерсант Український».
Йдеться про експериментальний проєкт, реалізація якого триватиме упродовж двох років.
У кого ж з’явиться можливість поекспериментувати
Передбачено, що працевлаштування включатиме:
– вступ на державну службу на посади державної служби категорій «Б» та «В»,
– призначення на посади працівників державних органів, які виконують функції з обслуговування, до державних органів, що є учасниками експериментального проєкту,
– прийняття на роботу до державного підприємства «ДІЯ».
Учасниками експериментального проєкту визначено Мінцифри, Мінекономіки, НАДС, державне підприємство «ДІЯ» та громадян України, які бажають працевлаштуватись з використанням засобів Порталу Дія.
Скільки держслужбовців в Україні
За результатами моніторингу, у І кварталі 2025 року фактична кількість працюючих держслужбовців склала 156 792 осіб. Цей показник зріс на 516 осіб, порівняно з даними четвертого кварталу 2024 року.

Кількість посад державної служби за штатним розписом склала 191 890. Це менше на 282 посади, порівняно з попереднім періодом.
Кількість вакантних посад державної служби склала 30 522, що на 665 менше за показник попереднього періоду.
Держуправління та оборона – єдині сектори зі зростанням зайнятості
Ситуація на ринку праці викликає значне занепокоєння і вимагає перегляду підходів до післявоєнного відновлення. На цьому наголошують у Київській школі економіки.
Зазначається, що 63% підприємств у 2024 році повідомляють про труднощі з добором персоналу. Переважно – кваліфікованої робочої сили.
Єдиний сектор, де наразі відбувається зростання зайнятості – державне управління та оборона. Кількість працівників у ньому досягла 2,6 млн. Що становить 23,8% зайнятого населення і пояснюється масштабною мобілізацією до Збройних сил.
В інших секторах економіки зайнятість скорочується. Найшвидше – у промислових галузях (гірничодобувна та переробна) – на 37%, повільніше – у соціальній сфері (освіта, охорона здоров’я) – 11%.