Прапор КНДР на Донбасі: як російська пропаганда намагається залякати Україну

22 Жовтня 2024 16:34
РОЗБІР ВІД «Комерсант Український»

У російських Telegram-каналах з’явився черговий фейк — фото із прапором Північної Кореї в районі окупованого Цукуриного на Покровському напрямку. У Центрі протидії дезінформації при РНБО назвали такий вкид пропагандистів частиною стратегії залякування. Чи вдасться росії залякати Україну та як пропаганда може обернутися проти самої держави-терористки — далі у матеріалі «Комерсант Український».

Росія використовує північнокорейські війська насамперед для внутрішньої пропаганди. Про це в ексклюзивному коментарі Комерсанту українському«Комерсант Український» розповів полковник ЗСУ у відставці, військовий експерт Роман Світан. Каже: демонстрація російськими ЗМІ присутності північнокорейських військових на території росії спрямована передусім на внутрішню аудиторію. Кремль намагається показати власному населенню, що має підтримку ззовні, особливо на тлі відмови від публічного визнання участі у війні з боку таких країн, як Китай та Іран, каже Світан.

«Росії потрібно хоч когось показати, тому вони роблять акцент на північнокорейських військових, хоча насправді їхня присутність в театрі бойових дій є мінімальною. Це здебільшого офіцери, які супроводжують постачання боєприпасів. Говорити про розгортання масштабної військової місії КНДР не варто. Хоча є теоретична можливість відправки північнокорейських військ за 10 тисяч кілометрів для участі в бойових діях, наразі це не представляє серйозної загрози»,

— зазначив Роман Світан.

Військовик також підкреслив, що такі інформаційні операції росії можуть бути використані на користь України. Він вважає правильним звернення до міжнародних партнерів, зокрема до Японії та Південної Кореї, із закликом про допомогу у протидії таким загрозам.

«Україна може отримати більше переваг у цьому інформаційному протистоянні, ніж росія»,

— вважає Роман Світан

Водночас, як повідомляє Newsweek, Південна Корея розглядає план відправки в Україну військового і розвідувального персоналу у відповідь на відправку КНДР в росію своїх бійців. А, отже, якщо інформація підтвердиться, російська пропаганда вже почала діяти у зворотному напрямку.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Перша офіційна реакція КНДР на відправку своїх військ в Україну

Ба більше, навіть Північна Корея досі боїться публічно визнати присутність своїх військ бодай на території росії. І це попри численні фото- та відеодокази, що зʼявилися в публічному просторі.

КНДР на засіданні ООН назвала «безпідставними чутками» заяви Південної Кореї та України про відправлення своїх військ для участі у війні на боці рф. Таким чином вперше публічно відреагувавши на відправку військ КНДР в Україну.

“Що стосується так званого військового співробітництва з росією, моя делегація не відчуває потреби коментувати такі безпідставні стереотипні чутки, спрямовані на те, щоб очорнити імідж КНДР і підірвати законні відносини дружби та співпраці між двома суверенними державами”,

– заявив представник Північної Кореї в ООН

Попри те, що державні рупори Північної Кореї продовжують приховувати розгортання військ, у ЗМІ зʼявляються нові деталі. 

За даними видання The Telegraph від 19 жовтня, влада Північної Кореї направила свої Сили спеціальних операцій (ССО) до росії для участі у війні проти України. Цей спеціальний загін, заснований ще в 1968 році, раніше використовувався для розвідувальних місій та перевірки оборонних можливостей Південної Кореї. Найвідомішою їхньою операцією була спроба атаки на Синій дім, резиденцію президента Південної Кореї, яка провалилася.

«Цей підрозділ є одним із найзагадковіших і найбільш засекречених у світі. Хоча ССО КНДР добре навчені та демонструють лояльність, їхнє військове обладнання залишається застарілим»,

— зазначає The Telegraph.

Водночас у мережі показали ще одне відеопідтвердження присутності військових КНДР у рф. Російський медіаресурс ASTRA геолокував відео, на якому, як стверджують за кадром його автори, зафіксовано прибуття північнокорейських солдатів на військову базу. Імовірно, це військова частина 44980 127-ї мотострілецької дивізії в селі Сергіївка Приморського краю.

“Приїхали з Північної Кореї красені-союзники. Сподіваюся, війна на цьому закінчиться”,

– каже автор відео якутською мовою.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

На що спроможні війська КНДР?

Офіцер запасу армії Ізраїлю та військовий аналітик Григорій Тамар в коментарі для YouTube-каналу «Фабрика новин» підкреслив важливість того, які саме підрозділи Північної Кореї будуть задіяні у війні на боці росії. За його інформацією, йдеться про інженерні війська та саперів, які мають унікальний досвід у фортифікаційних роботах.

«Північнокорейська армія відзначається високим рівнем підготовки в інженерних роботах і фортифікації. Вони мають значний досвід у цій сфері, що робить їхні підрозділи важливими для війни, зокрема в питанні будівництва укріплень. Що ж стосується інших родів військ, таких як льотчики чи танкісти, то рівень їхньої підготовки значно нижчий»,

— зазначив Григорій Тамар.

Експерт також вважає, що участь військових КНДР у війні проти України може бути взаємовигідною угодою між росією та Північною Кореєю. Також впевнений, що першочергово треба боятися не Україні, а Південній Кореї.

«Північна Корея, ймовірно, отримала гарантії військової допомоги від росії у разі конфлікту з третьою країною, а це, очевидно, може бути Південна Корея. Таким чином, це може бути частиною підготовки до можливого загострення конфлікту між Північчю та Півднем, ознаки якого ми спостерігаємо вже пів року»,

— резюмував Григорій Тамар.

Нагадаю, президент України Володимир Зеленський під час візиту в Брюссель заявив про 10 тисяч військових із КНДР, які можуть бути задіяні у війні.

Голова ГУР Буданов стверджує, що близько 11 тисяч північнокорейських піхотинців тепер проходять бойову підготовку на сході росії та будуть відправлені на бойові позиції вже 1 листопада.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Співпраця КНДР і росії

19 червня 2024 року президент росії Владімір Путін здійснив свій перший за 24 роки візит до Північної Кореї. Під час цього візиту він підписав із лідером КНДР Кім Чен Ином угоду про “всеосяжне стратегічне партнерство” між двома країнами. Після підписання Путін зазначив, що цей договір передбачає надання допомоги у випадку агресії проти однієї зі сторін. На днях цю угоду передали до ратифікації у російському парламенті. Угода прямо передбачає військову допомогу.:

«Якщо одна із сторін зазнає збройного нападу з боку будь-якої держави або кількох держав і виявиться таким чином у стані війни, то інша сторона негайно надасть військову та іншу допомогу всіма наявними в її розпорядженні засобами відповідно до статті 51 Статуту ООН та відповідно до законодавства російської федерації та Корейської Народно-Демократичної Республіки».

Після візиту стало відомо, що КНДР постачає росії артилерійські снаряди, які та використовує у війні проти України. За інформацією The Times, їхня кількість уже наближається до 3 млн і це становить половину усіх снарядів, які росія випускає проти України.

Видання Kyiv Post з посиланням на джерела у розвідці повідомило, що 3 жовтня на Донбазі загинули 6 північнокорейських офіцерів, які консультували росіян.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Авторка: Анастасія Федор

Остафійчук Ярослав
Редактор

Читають зараз