Начальник Управління інформаційних технологій Міністерства оборони Олег Берестовий повідомив про автоматизацію видачі повісток. Їх видаватимуть через “Оберіг”, а перевірити справжність можна буде за допомогою “Резерв+”. Про це він розповів в ефірі DOU Podcast, повідомляє Комерсант український
За словами Берестового, наразі повістку виписують вручну, а після цього роздруковують та направляють на підпис начальнику ТЦК. Лише після цих етапів документ доставляють військовозобов’язаному.
“Тому ми зробили зараз функціонал, щоб можна було генерувати її та підписувати електронним підписом начальника ТЦК через “Оберіг”, і навіть не роздруковувати безпосередньо в ТЦК”, — зазначив Берестовий.
За словами урядовця, повістки відправлятимуться на централізованій пункт друку, а звідти — в Укрпошту, яка і буде їх доставляти адресатам.
“У нас буде інформація, де повістка перебуває: чи її доставили, чи ні, чи десь загублено, скільки часу на доставку пішло. Тобто весь цей процес буде прозорим і це допоможе також мати релевантнішу інформацію ніж та, яка є зараз, військово-політичному керівництву”, — зазначив представник Міноборони.
Зазначимо, що уряд затвердив нові форми двох видів повісток.
Відомо, що повістки можуть формуватися або на бланку, або за допомогу електронного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів “Оберіг”. При цьому повістки на бланку і сформовані в реєстрі «Оберіг» матимуть однакову юридичну силу.
Що має бути у повістці нового типу
Найменування посади, власне ім’я та прізвище, підпис посадової особи, яка видала повістку, та дата її підписання — для повісток, оформлених на бланку.
Прізвище та власне ім’я керівника районного (міського) ТЦК або його відділу, дата накладення кваліфікованого електронного підпису — для повісток, сформованих за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
Повістка, сформована за допомогою Реєстру «Оберіг», містить унікальний електронний ідентифікатор у вигляді QR-коду. Повістка, сформована за допомогою Реєстру «Оберіг», може бути видрукована. У такому разі її паперова форма повинна містити придатний для зчитування QR-код з відповідною інформацією.