Міністр оборони України Рустем Умєров зустрівся зі своїм американським колегою Ллойдом Остіном та обговорив з ним постачання озброєння Києву. Про це повідомляє Комерсант український з посиланям на Telegram глави Міноборони України.
З української сторони на зустрічі були присутні керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца, заступник начальника Генерального штабу ЗСУ генерал-майор Володимир Горбатюк та начальник Головного управління логістики Генштабу ЗСУ генерал-лейтенант Микола Шевцов.
Під час переговорів сторони обговорили ситуацію на полі бою та пріоритетні потреби української армії. Українські генерали розповіли про пріоритетні потреби української армії у озброєнні, техніці та навчанні наших військових.
“Предметно обговорили ситуацію з триваючими російськими обстрілами цивільних обʼєктів та критичної інфраструктури. Тільки за останні чотири дні російські загарбники атакували Україну більш ніж 400 різними ракетами та дронами”, – наголосив Умєров.
Міністр підкреслив, що протиповітряна оборона залишається одним із головних пріоритетів української сторони, наголошуючи на необхідності постачання установок ППО та ракет для захисту критичної інфраструктури, міст та мирного населення.
Іншим важливим аспектом переговорів стало питання розвитку української оборонної промисловості.
“Інший фокус зустрічі – розвиток української оборонної промисловості. За останні два роки ми запустили сотні нових підприємств, які здатні швидко виробляти високоякісну зброю. Співпраця з нашими партнерами є критично важливою для розширення цього виробництва та забезпечення ще більш ефективної оборони України”, – резюмував Умєров.
Візит Умєрова та Єрмака відбувається на тлі тривалого українського вторгнення в Курську область росії та масованої ракетної атаки Москви на енергетичну інфраструктуру України і українські міста.
Читайте нас в Telegram: головні новини коротко
Українські посадовці давно просять адміністрацію Байдена зняти обмеження на американську зброю, щоб легше здійснювати наступи всередині росії та відтіснити російські сили від кордону. США з початку війни заявляли, що побоюються, що зняття обмежень може спровокувати росію на ще агресивніші напади на Україну.
Хоча ескалація все ще викликає занепокоєння, адміністрація Байдена останнім часом наголошує на своїй впевненості в тому, що тактичної переваги буде мало, враховуючи переміщення росією військової техніки поза зону досяжності. Адміністрація також оцінює, що Україна не має достатньо армійських тактичних ракетних систем (ATACMS) — далекобійних ракет, які вона хоче використовувати — для ураження високоцінних цілей у росії. Київ використовує багато з цих ракет для ударів по Криму. А США начебто мають обмежений запас ATACMS, який вони можуть відправити в Україну.
Представник Ради національної безпеки Джон Кірбі під час брифінгу з журналістами в понеділок заявив, що “жодних змін” у політиці США щодо обмежень немає. Однак деякі українські посадовці кажуть, що бачать ознаки того, що дехто в адміністрації Байдена розглядає можливість зняття обмежень у найближчі дні.
Зеленський і Байден розмовляли по телефону в п’ятницю, але конкретно не обговорювали прохання про зняття обмежень, за словами американського чиновника, поінформованого про дзвінок. Однак два лідери більш широко обговорили запит Києва про те, щоб США надіслали додаткову далекобійну зброю. Вони також говорили про просування росії в Покровську та стратегію України щодо протидії Москві там, одночасно намагаючись просунутися на Курщині.
Після дзвінка Байден оголосив про новий пакет військової допомоги Києву на суму $125 млн. У той же день США також оголосили про низку додаткових санкцій проти росії.
Наразі невідомо, коли саме Умєров та Єрмак прибудуть до Вашингтона і які ще зустрічі вони планують провести під час перебування у Сполучених Штатах.
Київ і Вашингтон ведуть переговори про особисту зустріч Байдена і Зеленського на Генеральній Асамблеї ООН у Нью-Йорку наступного місяця, повідомив американський чиновник.