Пошта США відновлює прийом посилок з Китаю, але торгова війна продовжується

5 Лютого 17:09

Поштова служба США оголосила про відновлення прийому посилок з Китаю та Гонконгу після тимчасового призупинення, повідомляє Комерсант український з посиланням на Reuters.

Причиною попереднього призупинення стало рішення Президента США Дональда Трампа скасувати торговельну пільгу, яку активно використовували такі ритейлери як Temu, Shein та Amazon для безмитного ввезення недорогих товарів до США.

Адміністрація Трампа запровадила додатковий 10-відсотковий тариф на китайські товари та закрила виняток “de minimis”, який раніше дозволяв безмитне ввезення посилок з Китаю вартістю менше 800 доларів. Це рішення набуло чинності опівночі у вівторок.

За заявою USPS, служба тісно співпрацює з Митною та прикордонною службою США для впровадження ефективного механізму стягнення нових тарифів, намагаючись мінімізувати порушення в доставці посилок.

За словами Морін Корі, співзасновниці консалтингової компанії Supply Chain Compliance з Нью-Йорка, ніхто не мав часу підготуватися до цих змін.

“Нам справді потрібні вказівки від уряду щодо того, як впоратися з цим”,

– зазначила вона.

Раніше посилки за правилом “de minimis” оформлювалися консолідовано, що дозволяло митниці оформлювати сотні або й тисячі відправлень одночасно. Тепер кожна посилка потребуватиме окремого оформлення, що значно збільшить навантаження на поштові служби, брокерів та митних агентів.

Статистика показує, що у 2024 році близько 1,36 мільярда відправлень надійшло до США за положенням “de minimis”, що на 36% більше порівняно з 2023 роком. Це свідчить про стрімке зростання онлайн-торгівлі та активне використання цієї пільги.

Логістичний провайдер Easyship попередив своїх клієнтів про посилення перевірок посилок вартістю до 800 доларів. Компанія рекомендує створювати дистрибуційні центри в США або співпрацювати з місцевими складами. Водночас деякі міжнародні кур’єри, включаючи FedEx та SF Express, продовжуватимуть відправляти посилки до США.

Найбільше ці зміни вплинуть на ритейлерів Shein та Temu, які разом становили понад 30% усіх щоденних посилок до США за програмою “de minimis”. За даними звіту конгресового комітету США щодо Китаю від червня 2023 року, майже половина всіх посилок, що надходили за цією пільгою, походила з Китаю.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Торгові війни Трампа

Торговельні обмеження США запровадили не лише щодо Китаю, але й стосовно Мексики та Канади – двох інших найбільших торговельних партнерів США.

Ці заходи викликали занепокоєння серед американських компаній, які залежать від імпорту металів з Канади та Мексики. Очікується, що вони шукатимуть альтернативні джерела постачання, зокрема на Близькому Сході, в Індії, Чилі та Перу, що може призвести до зростання цін на алюміній та мідь у США.

Крім того, канадські споживачі відреагували на запровадження мит бойкотом американських товарів, скасовуючи поїздки до США та відмовляючись від американського алкоголю.

Втім, після переговорів з лідерами цих країн президент Трамп погодився відкласти введення мит для Мексики та Канади на 30 днів.

Економісти попереджають, що такі торгівельні суперечки можуть уповільнити глобальне економічне зростання та спричинити інфляцію. Фондові ринки в країнах Перської затоки відреагували спадом через побоювання щодо можливого торговельного конфлікту. Обвалився ринок криптовалюти.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Остафійчук Ярослав
Редактор