Понад 200 тисяч безробітних українців вже стали бійцями “Армії відновлення”
25 Листопада 2024 13:35
З момент запуску проєкту “Армія відновлення” видано понад 200 тисяч направлень для тимчасово безробітних українців, які долучаються до робіт з відбудови країни. Про це повідомили у Державній службі зайнятості, інформує «Комерсант Український».
Як наголошується у повідомленні, проєкт стартував восени 2022 року і за цей час його учасникам вже виплачено заробітну плату на суму понад 1,6 млрд грн.
У Державній службі зайнятості також зазначають, що участь в “Армії відновлення” – це не тільки тимчасова зайнятість, але й шанс для людей знайти постійну роботу. Важливо, що деякі учасники проєкту отримали пропозиції від роботодавців та отримали постійну роботу.
Зараз суспільно корисні роботи проводяться в 19 регіонах України. Найактивнішими учасниками проєкту є:
Харківська область – 32 тис. направлень;
Донецька область – 24 тис. направлень;
Київська область – 23 тис. направлень;
Чернігівська область – 22 тис. направлень;
Полтавська область – 22 тис. направлень.

Що таке “Армія відновлення”
Це урядовий проєкт, метою якого є не лише забезпечення фінансової підтримки людям, які втратили роботу через війну, а й активне залучення їх до відновлювальних та суспільно корисних робіт.
Як пояснюють у Мінекономіки, це можуть бути як роботи, спрямовані на задоволення потреб Збройних Сил України, так і на забезпечення загальних потреб функціонування економіки та життєдіяльності населення.
Зокрема, це може бути:
– розбір завалів та відновлення будинків,пошкоджених у результаті бойових дій,
– заготівля дров для військових та населення,
– розвантаження гуманітарної допомоги,
– укріплення дамб,
– розчищення автомобільних доріг від завалів,
– надання допомоги внутрішньо переміщеним особам, людям з інвалідністю, людям літнього віку.
Перелік таких робіт залежить від потреб конкретного регіону. Приміром, на Сумщині, Чернігівщині та Харківщині бійці “Армії відновлення” долучались до робіт із облаштування фортифікаційних споруд, допомагали військовим у ритті окопів, бліндажів і відновленні укриттів. А у Хмельницькій області займались плетінням сіток, фасували і видавали гуманітарну допомогу тощо.
Учасники “Армії відновлення” підписують строковий трудовий договір на період виконання робіт. Період участі у таких роботах зараховується до трудового та страхового стажу. Оплата праці складає 1,5 мінімальні заробітні плати, що на сьогодні дорівнює 12 тисячам гривень за повний місяць роботи.