Понад 200 тисяч безробітних українців вже стали бійцями “Армії відновлення”

25 Листопада 2024 13:35

З момент запуску проєкту “Армія відновлення” видано понад 200 тисяч направлень для тимчасово безробітних українців, які долучаються до робіт з відбудови країни. Про це повідомили у Державній службі зайнятості, інформує «Комерсант Український».

Як наголошується у повідомленні, проєкт стартував восени 2022 року і за цей час його учасникам вже виплачено заробітну плату на суму понад 1,6 млрд грн.

У Державній службі зайнятості також зазначають, що участь в “Армії відновлення” – це не тільки тимчасова зайнятість, але й шанс для людей знайти постійну роботу. Важливо, що деякі учасники проєкту отримали пропозиції від роботодавців та отримали постійну роботу.

Зараз суспільно корисні роботи проводяться в 19 регіонах України. Найактивнішими учасниками проєкту є:

Харківська область – 32 тис. направлень;

Донецька область – 24 тис. направлень;

Київська область – 23 тис. направлень;

Чернігівська область – 22 тис. направлень;

Полтавська область – 22 тис. направлень.

Що таке “Армія відновлення”

Це урядовий проєкт, метою якого є не лише забезпечення фінансової підтримки людям, які втратили роботу через війну, а й активне залучення їх до відновлювальних та суспільно корисних робіт.

Як пояснюють у Мінекономіки, це можуть бути як роботи, спрямовані на задоволення потреб Збройних Сил України, так і на забезпечення загальних потреб функціонування економіки та життєдіяльності населення.

Зокрема, це може бути:

– розбір завалів та відновлення будинків,пошкоджених у результаті бойових дій,

– заготівля дров для військових та населення,

– розвантаження гуманітарної допомоги,

– укріплення дамб,

– розчищення автомобільних доріг від завалів,

– надання допомоги внутрішньо переміщеним особам, людям з інвалідністю, людям літнього віку.

Перелік таких робіт залежить від потреб конкретного регіону. Приміром, на Сумщині, Чернігівщині та Харківщині бійці “Армії відновлення” долучались до робіт із облаштування фортифікаційних споруд, допомагали військовим у ритті окопів, бліндажів і відновленні укриттів. А у Хмельницькій області займались плетінням сіток, фасували і видавали гуманітарну допомогу тощо.

Учасники “Армії відновлення” підписують строковий трудовий договір на період виконання робіт. Період участі у таких роботах зараховується до трудового та страхового стажу. Оплата праці складає 1,5 мінімальні заробітні плати, що на сьогодні дорівнює 12 тисячам гривень за повний місяць роботи.

Василевич Сергій
Редактор

Читають зараз