Фонд державного майна України оголосив про початок приватизації Полтавського протезно-ортопедичного підприємства. Про це у соцмережах повідомив Голова Фонду державного майна України Віталій Коваль, передає Комерсант український
Підприємство має виробничі потужності у Полтаві, Сумах та Кропивницькому, де виготовляють протези, ортези, ортопедичне взуття, бандажі та інші вироби медичного призначення. На заводі працює 94 спеціалісти.
Аукціон з продажу підприємства заплановано на 10 вересня 2024 року. Стартова ціна встановлена на рівні 18 447 673,55 грн без ПДВ, а гарантійний внесок складає 3 689 534,71 грн. Прийом пропозицій триватиме до 20:00 9 вересня 2024 року.
Умови приватизації передбачають збереження профілю діяльності підприємства протягом 10 років та заборону на звільнення працівників протягом перших 6 місяців після зміни власника.
Детальна інформація про умови приватизації – тут.
Читайте нас в Telegram: головні новини коротко
Чому держава відмовляється від протезних заводів
Віталій Коваль пояснює, що рішення про приватизацію протезних заводів викликане кількома факторами. Наприкінці 2022 року виявилося, що 15 з 17 державних протезно-ортопедичних підприємств, переданих ФДМУ, є збитковими. Це вказує на проблеми з ефективністю та модернізацією в галузі, яка зараз має особливе значення через зростання потреби в протезуванні внаслідок війни.
Незважаючи на збільшення кількості реабілітаційних сеансів з 2 до 10 тисяч на день з початку війни, виробництво протезів залишається проблемним питанням. Попит на протези перевищує виробничі можливості, що створює черги та затримки в забезпеченні пацієнтів.
За останні 5 років частка державних підприємств у виробництві протезів зменшилася з 32% до 14%. Це може свідчити про неконкурентоспроможність державних підприємств на ринку. Галузь потребує постійних інвестицій у нові технології та обладнання, які державні підприємства, обмежені бюджетом, не можуть забезпечити, стверджує голова ФДМУ.
“Це гальмує розвиток галузі саме тоді, коли вона найбільше потребує модернізації. Приватизація державних протезних підприємств – необхідний крок для змін. Це дозволить залучити необхідні інвестиції та новітні технології, оптимізувати використання наявних активів та суттєво збільшити обсяги виробництва протезів в Україні”,
– вважає Коваль.