Україна стикається з серйозними проблемами в аграрному секторі через посуху, яка загрожує посівам озимих культур і врожаю пшениці на наступний рік. Величезні площі землі в країні занадто сухі для висаджування, що може скоротити терміни для посіву озимих культур, які складають значну частину річного врожаю. Про це йдеться у матеріалі Bloomberg, повідомляє Комерсант український
Як стверджують в українській агрокомпанії HarvEast, через надмірну посуху наразі неможливо здійснити посіви озимих культур та провести необхідну підготовку до кампанії. Ситуацію погіршують температури, які на 7 градусів перевищують норму для вересня. Це ще більше ускладнює висадку таких культур, як пшениця та ріпак. На думку генерального директора HarvEast Дмитра Скорнякова, у зв’язку з погодними умовами площі під ріпаком, ймовірно, будуть зменшені, хоча час для висаджування пшениці та ячменю ще залишається.
Загалом, посуха та нестабільні погодні умови можуть призвести до подальшого скорочення виробництва пшениці, яке в Україні вже знизилося на третину порівняно з довоєнними рівнями.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
До того ж, фермери в багатьох регіонах України борються не тільки з погодними умовами, але й із наслідками війни, такими як забруднення земель мінами та нестача робочої сили через мобілізацію.
Усе це відбувається на фоні світової нестачі запасів пшениці, що досягнуть найнижчого рівня за останні дев’ять років.
Хоча в Україні ситуація залишається критичною, росія також зіткнулася з подібними проблемами. Більшість європейської частини країни страждає від серйозної посухи, а фермери не поспішають висаджувати озимі культури через пересохлі ґрунти.
Ця ситуація прямо впливає на світові біржі зерна. Хоча орієнтовні ф’ючерси на пшеницю в Чикаго більш ніж на 50% нижчі за пік, встановлений у 2022 році, є ознаки скорочення поставок. Ціни нещодавно досягли найвищого рівня з червня, а Міністерство сільського господарства США прогнозує, що цього сезону глобальні запаси будуть найнижчими за дев’ять років.