“Податок на Google” стабільно поповнює український бюджет
14 Листопада 09:35Завершилась кампанія декларування особами-нерезидентами, які здійснюють операції з постачання електронних послуг фізичним особам, за ІІІ квартал 2024 року. Про це повідомив Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, інформує Комерсант український.
За словами депутата, подали звіти 123 платника, які задекларували більше 3,1 млрд. грн податкових зобов’язань (32,5 млн. євро та 38,7 млн. дол. США). У ІІІ кварталі залучено до оподаткування 7 нових платників податків. В порівнянні з нарахуванням податку за попередній квартал поточного року відбулось зростання задекларованих зобов’язань з ПДВ за цифрові послуги на більш ніж 7 %.
“Привертає увагу той факт, що окрім постійних лідерів декларування ПДВ з цифрових послуг Google, Apple, META platforms, VALVE CORP, що задекларували та сплатили ПДВ понад 2,2 млрд. грн, ще до настання граничного строку, нові компанії: UPWORK GLOBAL, SONY, ETSY, сплатили суттєві 300 млн. грн. Також варто звернути увагу на значне збільшення нарахувань від надавачів інформаційних послуг UBER, UKLON та БОЛТ, якими за ІІІ квартал 2024 року нараховано податку 89,4 млн. грн., що в порівнянні з попереднім кварталом більше ніж на 20 млн гривень”, – наголосив Данило Гетманцев.
Також він виокремив надавачів послуг в індустрії розваг для дорослих – “Only Fans” та сервіс “PornHub”, які сплатили у 2024 році 58,4 млн грн. податку на додану вартість.
Що таке “податок на Google”
Офіційна назва закону про “податок на Google” – “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо скасування оподаткування доходів, отриманих нерезидентами у вигляді виплати за виробництво та/або розповсюдження реклами, та удосконалення порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам”. Його ухвалили 3 червня 2021 року, а запрацював він з 1 січня 2022-го.
Як пояснюють на сайті DOU.ua, закон стосується великих компаній, що не є резидентами України, не мають тут постійного представництва і водночас надають електронні послуги фізособам (тобто пересічним українцям) і ФОПам через інтернет. Тож умовний Netflix, на якому українці переглядають фільми, чи Facebook, рекламним кабінетом якого користується підприємець, підпадають під дію закону.
Згадані компанії, відповідно до нововведення, мали зареєструватися як платники ПДВ, якщо сума наданих ними послуг для українців за рік перевищує мільйон гривень.