«Податок на Google»: надходження до бюджету України у 2025 році б’ють рекорди
26 Травня 14:09
У 2025 році Україна продовжує успішно реалізовувати так званий «податок на Google», який зобов’язує іноземні компанії, що надають електронні послуги українським споживачам, сплачувати 20% ПДВ. За перші п’ять місяців 2025 року надходження від цього податку склали близько 7 мільярдів гривень, що на 1,8 млрд грн більше, ніж за аналогічний період 2023 року. Про це повідомляє «Комерсант Український» з посиланням на повідомлення голови парламентського комітету з питань фінансів Данила Гетманцева.
За словами Гетманцева, показники свідчать про позитивну динаміку.
«Обсяг оподатковуваних електронних послуг зріс на 29,5% у порівнянні з аналогічним періодом 2024 року. Кількість платників також збільшилася — тепер їх 136 компаній», — повідомив Гетманцев у своєму телеграм-каналі.
Загальна сума надходжень до бюджету за січень–травень 2025 року склала близько 7 млрд грн. Це на 1,8 млрд грн більше, ніж за той самий період минулого року.
Хто платить податок на електронні послуги?
Серед компаній, які сплачують податок в Україні, — глобальні гіганти, послугами яких щодня користуються мільйони українців. У списку найбільших платників:
- Apple
- Meta
- Valve
- Sony
- Netflix
- Spotify
- Adobe
- Etsy
- Epic Games
- Upwork
- Wargaming Group
Також Гетманцев звернув увагу на сервіси таксі:
«До речі, Bolt та Uklon сплатили 4,4 млн євро», — зазначив він.
А ще, як з гумором додає нардеп:
«Багато хто цікавився — OnlyFans також сплатив. Сума становить 0,8 млн доларів».

Що відомо про «податок на Google»
«Податок на Google» — це ПДВ у розмірі 20%, який мають сплачувати великі транснаціональні корпорації, не зареєстровані в Україні, з доходів від продажу електронних послуг: книг, фільмів, ігор, хмарних сховищ, ПЗ, реклами тощо.
Податок запровадили у червні 2021 року, а закон почав діяти з 1 січня 2022-го. Нововведення активно критикували, адже, наприклад, в Apple заявили, що підвищать вартість послуг для українських користувачів.
Необхідність введення «податку на Google» аргументують тим, що діяльність технологічних корпорацій проводилося без належного оподаткування, що призводило до втрат держбюджету та створювало неконкурентне середовище для резидентів-платників