Податкова заспокоїла продавців особистих речей в Інтернеті і пояснила, кого каратиме

8 Квітня 08:49

У Державній податковій службі України спростували інформацію, поширену низкою медіа про те, що податкова нібито почала штрафувати продавців з OLX, Prom.ua, соцмереж та інших платформ, а також автоматично відстежує всі грошові перекази на рахунки осіб, навіть якщо вони продають онлайн особисті речі. Про це повідомили в ДПС, інформує Комерсант український.

У податковій наголосили, що продаж індивідуального майна (особистих речей) не розцінюється як підстава для фінансової або адміністративної відповідальності за порушення вимог чинного податкового законодавства.

«Лише систематичний продаж та одночасно однорідний асортимент товарів має ознаки підприємницької (господарської) діяльності. Це не стосується реалізації індивідуального майна (особистих речей) громадянами за допомогою таких електронних торговельних платформ як OLX, Prom та будь-яких соцмереж», – зазначили в ДПС.

Там також пояснили, що посилення контролю за інтернет-продажами здійснюється, щоб запобігти зловживанням та ухиленню від сплати податків саме в сфері підприємницької діяльності.

ДПС отримала новий інструмент контролю за онлайн-продажами

Відтепер податкова на постійній основі ідентифікує громадян та платників податків, які здійснюють продаж товарів через мережу Інтернет та отримують грошові перекази за нього.

Як повідомили в Державній податковій службі, з 1 березня поточного року податківці отримують із Системи обліку даних РРО інформацію щодо:

– громадян, які систематично отримують кошти на власні рахунки за продані товари, тобто фактично займаються підприємницькою діяльністю без державної реєстрації;

– фізичних осіб – підприємців, які також отримують кошти на свої рахунки, при цьому не мають зареєстрованих РРО/ПРРО, таким чином порушуючи вимоги в частині порядку проведення розрахунків тощо.

Якими є особливості застосування реєстраторів розрахункових операцій

У ДПС нагадають, що суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність у сфері електронної комерції, у тому числі торгівлі, громадського харчування та послуг за допомогою мережі Інтернет, зобов’язані використовувати реєстратори розрахункових операцій/програмні реєстратори розрахункових операцій, і роз’яснили деталі.

Зокрема згідно з пунктом 2 статті 3 Закону №265 суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі, зобов’язані надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі.

При цьому розрахунковий документ повинен бути сформований та надрукований не пізніше вручення товару (надання послуги, приймання роботи), а у випадку одночасного отримання оплати та передачі товарів, робіт, послуг покупцю – під час проведення розрахунків за них.

Повністю з рекомендаціями ДПС можна ознайомитись за посиланням.

В Україні буде посилено ринковий нагляд

Верховною Радою наприкінці березня в першому читанні підтримано законопроєкт, яким, зокрема пропонується запровадити ринковий нагляд за продукцією, що реалізується через інтернет чи за допомогою інших способів дистанційної торгівлі. Комерсант український про це розповідав.

В документі чітко регламентовано порядок проведення перевірок характеристик продукції, що надається на ринку через торгівлю онлайн чи за допомогою інших способів дистанційної торгівлі.

Тобто товари, які купуються через інтернет або замовлені у інший спосіб, але без особистого огляду, будуть перевірятися державою: як у звичайних магазинах, так і в онлайн-магазинах будуть однакові правила. Це має зробити конкуренцію більш чесною, а товари безпечнішими для покупців.

Василевич Сергій
Редактор