Податківцям буде легше виявляти ризикові операції при здійсненні готівкових розрахунків

30 Грудня 09:42

У Державній податковій службі за підтримки проєкту EU4PFM розроблено Аналітичну систему СОД РРО, яка покликана виявляти ризикові операції при здійсненні готівкових розрахунків. Про це повідомив Голова Комітету  Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, інформує Комерсант український.

За словами депутата, аналітична система дає можливість:

– швидко та у повному обсязі отримувати інформацію щодо суб’єктів господарювання, які зареєстрували РРО/ПРРО та аналізувати дані щодо розрахункових операцій, проведених через РРО/ПРРО;

– своєчасно виявляти податкові ризики, аномальні відхилення розмірів як окремих розрахункових операцій, так і згрупованих за певними критеріями виторгів, а також ефективно управляти ними;

– запроваджувати якісний автоматичний відбір платників, виключно за наявністю ризиків, для проведення фактичних перевірок;

– інформувати громадськвсть щодо загальних показників розрахунків, проведених суб’єктами господарювання через РРО/ПРРО;

– створити базу для надання сервісів суб’єктам господарювання, які зареєстрували РРО/ПРРО.

Вже в І кварталі 2025 року Аналітична система СОД РРО запускається в промислову експлуатацію.

Раніше Комерсант український розповідав про ще одну новацію в Державній податковій службі, яка за підтримки фонду EU4PFM впроваджуватиме унікальну IT-систему Big Data Transfer Pricing для контролю за зовнішньоекономічними операціями щодо дотримання правил трансферного ціноутворення. Як пояснили в ДПС, ця система допомагатиме виявляти ризикові операції, які використовують транснаціональні компанії для виведення прибутків з України у низькоподаткові юрисдикції.

Що таке РРО

РРО – реєстратор розрахункових операцій. Цей термін в законодавстві України визначає фіскальний касовий апарат як засіб державного контролю за обігом безготівкових та готівкових коштів, обліком товарів, реєстрацією наданих послуг та розрахунковими операціями. Визначення та використання реєстраторів регламентується Законом України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Програмний РРО (ПРРО) – це програмний продукт, який встановлюється на смартфон, ноутбук, комп’ютер або планшет, щоб створювати електронні фіскальні чеки та передавати зареєстровані продажі до податкової служби.

Відповідно до Закону України №265/95, обов’язок із застосування ПРРО/РРО стосується практично всіх юридичних осіб та ФОП, що працюють в сфері роздрібної торгівлі, послуг населенню, громадського харчування та приймають оплату готівкою, платіжними картками тощо.

Василевич Сергій
Редактор