Податківці вперше опублікували список членів “клубу білого бізнесу”

20 Грудня 09:35

Державна податкова служба оприлюднила назви підприємств, що увійшли до Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства – так званого “Клубу білого бізнесу”. Про це повідомили у Державній податковій службі, інформує Комерсант український.

До Переліку включено 8255 платників податків, з них:

– 4488 юридичних осіб на загальній системі оподаткування;

– 2359 юридичних осіб – платників єдиного податку IІІ групи;

– 1088 юридичних осіб – платників єдиного податку IV групи;

– 169 резидентів Дія Сіті;

– 151 фізична особа – підприємець.

До реалізації проєкту долучено 576 комплаєнс-менеджерів.

У ДПС повідомили, що платниками, включеними до Переліку, станом на 01.12.2024 сплачено 257,1 млрд грн податків до зведеного бюджету, або 16,6 % від загального обсягу податкових платежів.

Членам “Клубу білого бізнесу” обіцяні певні переваги

Йдеться про особливі процедури податкового адміністрування:

– Мораторій на документальні перевірки.

Не проводитимуться фактичні та документальні перевірки, крім бюджетного відшкодування, з питань трансфертного ціноутворення, перевірок за ініціативою платника податків або в разі надходження доказів/інформації щодо ризиків сплати податків.

– Скорочення строків перевірок.

Скорочено строки камеральної та документальної перевірок у цілях бюджетного відшкодування ПДВ – до 5 та 10 робочих днів відповідно.

– Індивідуальні податкові консультації.

Надаються індивідуальні податкові консультації платнику податків Державною податковою службою протягом 15 календарних днів, без можливості продовження строку його розгляду.

– Особистий консультант комплаєнс-менеджер.

За платником податків закріплюється консультант, який супроводжує його по всіх питаннях, повʼязаних з адмініструванням податків. Він поінформує про вимоги законодавства, допоможе розробити стратегії виконання податкових зобовʼязань та усунення потенційних ризиків порушення податкового законодавства. За потреби комплаєнс-менеджер надасть податкову консультацію.

Що ж потрібно, аби приєднатись до “Клубу білого бізнесу”

Є спільні вимоги для всіх категорій платників податків:

– Відсутність порушень строків подання звітності.

– Відсутність рішення про включення до ризикових платників ПДВ.

– Відсутність заборгованості зі сплати податків та ЄСВ.

– Відсутність порушень граничних строків розрахунків за експортно-імпортними операціями протягом останніх 12 місяців.

– Відсутність санкцій до платника податків та/або його засновників (учасників), кінцевих бенефіціарних власників.

– Відсутність процедур банкрутства або припинення діяльності.

– Відсутність громадянства держави, що здійснює збройну агресію проти України, у платника податків та/або його засновників (учасників), кінцевих бенефіціарних власників.

– Відсутність змін щодо основного виду економічної діяльності протягом останніх 12 місяців.

– Відповідність критеріям залежно від обраної системи оподаткування.

– Перебування на обліку в ДПС більше 1 року.

Особливі додаткові вимоги визначені також для юридичних осіб на загальній системі оподаткування, для резидентів Дія.Сіті, для юридичних осіб – платників єдиного податку III групи, для юридичних осіб – платників єдиного податку IV групи (сільгоспвиробники), для фізичних осіб – підприємців на загальній системі оподаткування, для фізичних осіб – підприємців платників єдиного податку III групи.

ДПС створила спеціальний ресурс – субсайт Державної податкової служби України «Територія високого рівня податкової довіри», на якому розміщено всю інформацію щодо запроваджених новацій. Платники податків можуть дізнатися, як стати учасником проєкту «Територія високого рівня податкової довіри», яким вимогам треба відповідати, які можна отримати переваги, перевірити власні показники, проаналізувати показники галузі, до якої відноситься субʼєкт господарювання.

Законодавче підгрунття “Клубу білого бізнесу”

Створення окремого Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства, які користуватимуться низкою переваг у податковому адмініструванні під час воєнного стану, передбачене законом “Про внесення змін до Податкового кодексу щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства”. Президент України підписав цей закон 27 липня цього року. Його ініціатором та співавтором був голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Василевич Сергій
Редактор