План перемоги президента України Володимира Зеленського невдовзі представлять українцям, але без деяких деталей, щоб про них не дізнався ворог. Про це стало відомо зі слів Керівника Офісу президента Андрія Єрмака. Що насправді містить в собі секретний документ та чи буде він представлений країні-агресору Комерсант український розбирався.
В Офісі Президента зазначили, що деякі позиції плану перемоги мають “чутливий характер”, а тому їх необхідно тримати в таємниці. Усе, що стає публічним, чують не тільки в нас у країні — це чує і ворог, каже Андрій Єрмак. І тому, безумовно, деякі деталі цього плану є закритими. Українцям презентують лише деякі пункти документа.
План перемоги варто розглядати з двох аспектів, розповідає в ексклюзивному інтерв’ю аналітик та співголова громадської ініціативи “Права Справа” Дмитро Снєгирьов.
“Варто говорити й про політичну частину плану Президента, і про військову. Виносити на загал обговорення військової складової цього плану немає жодного сенсу. Ба більше, є заява представників ОПУ, що мовиться про військову складову цього плану, а саме – фактично примус російської федерації до мирних перемовин”, – Дмитро Снєгирьов
Одна зі складових Плану перемоги – примус рф перемовин
Країна-агресор, своєю чергою, на випередження дала коментар, зазначає Снєгирьов. Мовляв, у Кремлі називають безперспективним примус росії саме з військової думки до початку мирних перемовин.
“Натомість подальші заяви російського президента з приводу зміни ядерної доктрини свідчать про протилежне. У рф чітко розуміють, що саме військова частина плану Зеленського – це можливість бити по території рф. Я припускаю, що це є одна зі складових. Також він, імовірно, містить розширений характер військово-технічної співпраці з нашими стратегічними партнерами, що може мати серйозні наслідки для рф”, – Дмитро Снєгирьов
Ба більше військова частина плану Зеленського з приводу можливого військового примусу відбувається на тлі успішних атак українського розвідтовариства по ключових логістичних об’єктах рф, зазначає військовий експерт Дмитро Снєгирьов.
“Удари по арсеналах зберігання – це свідчення того що: а) українська сторона нехтує так званими червоними лініями рф, б) демонструє світові те, що російська ППО не взмозі протидіяти зовнішнім чинникам, а саме ударам українських БПЛА”, – Дмитро Снєгирьов
Ефективним використанням безпілотників українська сторона показує, що з отриманням більших можливостей, західні партнери побачать зовсім інший результат, впевнений Снєгирьов. Позиції рф моментально погіршаться, зокрема, і логістика, і енергетичний комплекс рф.
Успішна операція в Курській області як частина Плану перемоги
Подальше продовження успішного характеру операції в Курській області також є складовою Плану перемоги. Про це заявив напередодні Президент України. За словами Дмитра Снєгирьова, війна на території рф ставить під сумнів сам план Кремля.
“Якщо рф наполягатиме на переговорах з урахуванням поточної ситуації на полі бойового зіткнення, то наразі Сили оборони України просуваються в четвертому районі Курської області, Великосолдатському. Тепер виникає питання: а як рф буде вирішувати ситуацію на Курщині? Країна-агресор визнає статус-кво закріплених за Україною території рф?”, – Дмитро Снєгирьов
З іншої сторони, якщо росія після укладання мирних перемовин захоче розв’язувати питання Курської області силовим шляхом, то це ставить під питання саму спроможність рф щодо мирного процесу.
“Це – дипломатична, військова і політична пастка для рф. Ми зіграли на випередження й українська дипломатія показала себе успішно”, – Дмитро Снєгирьов
Політична складова Плану перемоги
З погляду політичної складової, росія вже заявила про те, що не бачить передумов участі у другому саміті миру, на чому наполягала українська сторона. А сам План перемоги пообіцяла вивчити з офіційних джерел.
“Ми вважаємо, що неможливо займатися якимось аналізом, спираючись на повідомлення ЗМІ. Якщо колись за офіційними джерелами з’являтиметься якась інформація, ми, звісно ж, уважно вивчимо… Поки ж дуже багато різної, зокрема суперечливої, інформації”, – Дмітрій Пєсков
У будь-якому разі російській стороні до цього документу зараз – зась. Відомо, що Зеленський представив цей план обом кандидатам у президенти США, Камалі Харріс та Дональду Трампу, а також Джо Байдену та Конгресу США. Також, за словами керівника ОП, президент обговорив цей план з іншими партнерами України, зокрема з лідерами Великої сімки.
Ймовірно, коли буде спільний консенсус усіх партнерів, росію можна буде поінформувати про подальших план завершення війни.
Автор — Анастасія Федор