Південна Корея може переглянути свою політику відмови від постачання летальної зброї Україні

19 Листопада 2024 12:21

Південна Корея визначить свою позицію щодо допомоги зброєю Україні після обговорень з українським посланцем, який планує відвідати Сеул. Про це повідомило агентство Yonhap з посиланням на співробітника адміністрації південнокорейського президента.

Високопоставлений чиновник, який супроводжував президента Юн Сук Йоля під час його візиту до Бразилії на саміт Групи 20, розповів журналістам, що США повідомили Південній Кореї про своє рішення дозволити Україні використовувати ракети великої дальності для ударів усередині Росії, але, за його словами, між двома союзниками не було жодних дискусій щодо надання Південною Кореєю зброї Україні.

«Як союзники, Південна Корея та США можуть обмінятися необхідною зброєю, якщо це необхідно. Однак я хотів би уточнити, що ніяких рішень не було прийнято і не розпочато детальних обговорень, зокрема щодо України», – сказав чиновник.

При цьому, в оточенні південнокорейського президента уточнили, що Південна Корея визначить свою позицію щодо допомоги зброєю Україні після обговорень з українським посланцем, який планує відвідати Сеул і який, як очікується, координуватиме підтримку, пов’язану з війною, що триває.

Раніше президент Юн Сук Йоль заявляв, що Південна Корея може переглянути свою політику відмови від постачання летальної зброї Україні і це залежатиме від масштабів військового співробітництва між Північною Кореєю та Росією.

Висловлювалась думка, що в разі, якщо Росія і Північна Корея продовжуватимуть розбудовувати військову співпрацю, необхідно буде допомогти Україні «посилити можливості самооборони».

Перемога Трампа може вплинути на позицію Південної Кореї

Як повідомляє Bloomberg з посиланням на свої джерела, перемога Дональда Трампа на виборах президента США змушує Південну Корею переосмислити можливість відправки зброї безпосередньо в Україну.

За словами офіційного представника, який побажав залишитися невідомим, поки тривають дискусії уряд президента Юн Сук Йоля має враховувати позицію обраного президента США в процесі вирішення питання про зміну своєї політики щодо відмови від постачання летальної допомоги Києву.

Інший урядовець також заявив, що офіційний Сеул оцінює, як підхід Трампа до війни вплине на підтримку України серед низки інших країн.

Як вважає професор політології в Університеті північнокорейських досліджень у Сеулі Кім Чон, «для Південної Кореї, яка навіть не є членом НАТО, було б досить незручно втрутитися тоді, коли Трамп переїде в Білий дім і захоче вийти з конфлікту».

Василевич Сергій
Редактор

Читають зараз