Під час великої війни 41 генерал звільнився із ЗСУ за станом здоров’я
27 Листопада 2024 13:32
З початку повномасштабного вторгнення росії з військової служби в запас за станом здоров’я звільнили 41 представника вищого офіцерського складу. Таку інформацію надало Головне управління комунікацій Збройних Сил України у відповідь на запит Радіо Свобода, передає «Комерсант Український».
Ці дані охоплюють період з 24 лютого 2022 року до 1 серпня 2024 року.
«За інформацією, наданою Кадровим центром Збройних Сил України, повідомляється наступне: за час повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України, в період з 24.02.2022 по 01.08.2024 з військової служби у запас за станом здоров’я звільнена 41 особа вищого офіцерського складу»,
– йдеться у відповіді.
У той же час, за цей період на військову службу був прийнятий один представник вищого офіцерського складу.
До вищого офіцерського складу зазвичай належать офіцери, які обіймають стратегічні командні посади або мають найвищі військові звання, зокрема генерал-майори, генерал-лейтенанти та генерал-полковники.
Запит Радіо Свобода стосувався кількості генералів, звільнених у запас за висновками військово-лікарських комісій протягом повномасштабної війни.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
Воїни в тилу
З самого початку повномасштабного російського вторгнення тривають розмови про кількість кадрових військовослужбовців, які перебувають в тилу або взагалі не перебувають на військовій службі. Зокрема відомо, що співвідношення фронтовиків до тиловиків у ЗСУ складає приблизно 30 на 70 відсотків. Це викликає багато запитань у новобранців, яких відправляють на фронт після місячної підготовки у той час, коли кадрові військовики продовжують нести службу у своїх тилових частинах.
Також відомо про велику кількість військових пенсіонерів віком до 60 років, які звільнені з військової служби на пенсію у той час, коли цивільних віком до 60 років мобілізовують. Голова Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова публікувала дані, за якими в Україні налічується 156 тисяч військових пенсіонерів віком до 60 років, які уже перебувають на пенсії.

Кілька днів тому нардепка Ірина Констанкевич стверджувала, що таких осіб налічується “понад 100 тисяч”.
Також, за інформацією керівництва МВС, в Україні наразі налічується близько 120 тисяч поліціянтів – людей, які давали присягу народу України і навчені вправлятися зі зброєю. Щоправда Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко стверджує, що ці люди не навчені перебувати в окопах.
За інформацією військовика і громадського діяча Юрія Гудименка, лише в поліції охорони, структурі, функції якої повністю копіюють ціла низка приватних організацій, зареєстровано близько 16 тисяч працівників.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко