Національний перелік нематеріальної культурної спадщини поповнився технікою вишивки “городоцький шов” або “городоцький стіб”.
Про це повідомила пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики, передає Комерсант український .
Як зазначається, цей елемент поширений у місті Городок, селах Угри, Братковичі, Черляни Львівської області. Подібні техніки можуть практикуватися і в інших частинах України, а також за кордоном, наприклад, у Польщі.
Техніка вишивки, яка отримала назву “городоцький шов”, вперше зафіксована у 1887 році на етнографічній виставці в Тернополі, де було представлене чоловіче та жіноче вбрання з села Керниця Городоцького повіту.
Сьогодні “городоцький шов” – не лише техніка вишивки, а й символ історії та ідентичності спільноти. Крім того, створення вишиванки є родинною цінністю. Де б не були вихідці громади, а вишиванки, оздоблені «городоцькими взорами», розповідають про їх ідентичність та їх духовне коріння, йдеться у повідомленні Мінкульту.
Нещодавно МКІП внесло програму з охорони традиції покриття хат соломою та очеретом до Нацпереліку елементів нематеріальної культурної спадщини.