“Пекельні” атаки Путіна: у ISW розкрили справжню мету обстрілів

26 Травня 08:40

Кремлівський диктатор Володимир Путін використовує масовані удари по українських містах, агресивну риторику та надмірний песимізм Заходу щодо ситуації на полі бою, в якості складових багатовекторної стратегії, спрямованої на підрив морального духу українців і переконання Заходу в неминучості перемоги росії та марності подальшої підтримки України. Насправді ж ситуація для російської армії дедалі критичніша, і ці інформаційні та військові атаки — спроба прикрити провали на фронті. Про це повідомляє «Комерсант Український» з посиланням на звіт американського Інституту вивчення війни (ISW).

Далекобійні удари як інструмент тиску

В Інституті нагадали, що початку 2025 року росія здійснила щонайменше сім найбільших ракетно-дронових атак по території України, демонструючи стратегічний намір тримати українське суспільство в стані постійної загрози. Ці удари мають не лише військову, а й психологічну мету — зруйнувати моральний дух населення та знизити довіру до спроможності західної допомоги змінити хід війни.

Інформаційна війна: стара риторика в новій упаковці

На тлі військових поразок російські чиновники знову озвучують ті самі ультимативні вимоги до України, зокрема — поступки щодо суверенітету та територіальної цілісності.

Ці заяви не мають нічого спільного з реальністю, оскільки ігнорують зміну балансу сил з 2022 року та значні втрати рф, як у техніці, так і в живій силі.

“Ці вимоги ігнорують той факт, що ситуація на полі бою різко змінилася з початку 2022 року, і що три роки втрат людських ресурсів та матеріалів значно погіршили здатність російських військових завоювати Україну. Російський прогрес значно сповільнився, оскільки російські війська продовжують зазнавати втрат у особовому складі та все більше покладаються на погано навчену та оснащену піхоту для досягнення успіхів. Однак Путін, як і раніше, глибоко налаштований відволікати увагу від реалій бойової ситуації, оскільки припинення західної військової допомоги Україні є єдиною реальною надією росії на перемогу в цій війні”, – йдеться у звіті аналітиків.

Пропаганда у критичні моменти: ціль — зламати Захід

Кремль намагається використати масштабні пакети ударів та дедалі агресивнішу риторику, щоб відвернути увагу від поганих дій російських військових на поточному етапі війни. Путін ймовірно вважає, що значні удари по українських містах та агресивна російська риторика проти НАТО та держав Східної Європи відвернуть достатню увагу від повільного, виснажливого просування росії на сході України.

ISW наголошує: риторика Кремля завжди посилюється в ключові моменти, коли Захід обговорює нові пакети військової допомоги для України. Сьогоднішні сигнали з Москви — це не просто слова, а інформаційна операція, спрямована на деморалізацію союзників України.

“Путін, ймовірно, має намір за допомогою далекобійних ударів та агресивної риторики викликати почуття безнадії в Україні та на Заході, а також відмовити європейські столиці та США від подальшої допомоги Україні, хибно зображуючи перемогу росії як неминучу”, – зазначають аналітики.

Партнери Кремля: спроба уникнути ізоляції

Щоб створити ілюзію геополітичної сили, росія активно розвиває партнерство з Китаєм, Іраном і Північною Кореєю. Це частина зусиль Москви протистояти дипломатичній ізоляції та показати, що вона не самотня в конфронтації із Заходом.

Чому риторика Кремля не відповідає реальності

Російські чиновники намагаються приховати реальність зростаючих економічних та матеріальних обмежень росії, які дедалі більше перешкоджають її здатності досягати значних перемог на полі бою.

Незважаючи на гучні заяви, російські війська втратили 177 000 осіб з початку 2025 року, за даними Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського.

Російська оборонно-промислова база не здатна компенсувати втрати техніки, а економічні обмеження ускладнюють підтримку довгострокових військових операцій. Кремль приховує ці проблеми, акцентуючи на агресивній риториці проти НАТО та країн Східної Європи.

Війна також поглиблює проблему браку робочої сили. Кремль змушений залучати трудових мігрантів, щоб утримати економіку від колапсу, адже мобілізація виснажила ринок праці. Це ще один сигнал того, що війна стає дедалі обтяжливішою для самої росії.

Путін, за оцінками ISW, розглядає обговорення мирних ініціатив на Заході як слабкість і намагається вплинути на цей процес через агресивну риторику та демонстративні удари. Кремль сподівається, що втрата віри у перемогу України змусить західні столиці припинити підтримку Києва. Але факти свідчать: саме підтримка союзників допомагає Україні вистояти і не дозволяє РФ реалізувати свої цілі.

Дзвенислава Карплюк
Редактор

Читають зараз