Патрулювання та “заспокоєння”: стало відомо, чим військові країн-союзниць будуть займатися в Україні
20 Лютого 21:31
Британські та інші європейські війська можуть бути розгорнуті в українських містах, портах і на атомних електростанціях, щоб допомогти підтримати мир після будь-якої угоди про припинення вогню з росією. Про це західні чиновники заявили британському телеканалу Sky News, передає Комерсант український.
У своєму матеріалі меді зазначає, що захист неба і берегової лінії України також матиме вирішальне значення.
Офіційні особи відмовилися розкрити точну кількість потенційних сил, але заявили, що вона не перевищуватиме 30 тисяч військовослужбовців.
Велика Британія також працює над проведенням саміту щодо України за участю європейських союзників. Її солдати не будуть розміщені поблизу лінії фронту на сході країни і не будуть діяти як миротворці. Замість цього вони стануть “заспокійливою” силою для громадськості і допоможуть сприяти поверненню мільйонів українців, які виїхали з країни через війну з росією.
Потенційне розгортання може включати також розміщення військ у великих містах, портах і критично важливих об’єктах національної інфраструктури, таких як атомні електростанції. Супутники, розвідувальні літаки і безпілотники також можуть допомогти в цих зусиллях.
Варто відзначити можливість проведення місії повітряної поліції з використанням швидких реактивних літаків, що базуються за межами України, для допомоги у відновленні повітряного простору України для цивільних літаків, оскільки з початком повномасштабної війни рф проти України польоти цивільної авіації стали неможливими. Велика Британія та інші країни НАТО вже виконують такі завдання в країнах Балтії та Румунії, патрулюючи повітряний простір для стримування загроз.
Крім того, можливе розгортання військових кораблів у Чорному морі, включаючи операції з розмінування, а також патрулювання для підтримки відновлення морського сполучення біля українського узбережжя. Президент України Володимир Зеленський заявив, що Королівський військово-морський флот був би хорошим партнером у допомозі захистити морські шляхи України разом з її північними союзниками.
У відповідь на це росія вже встигла заявити, що розгортання будь-яких європейських або натовських сил в Україні є “неприйнятним”.
Відзначимо, раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що його країна потребуватиме гарантій безпеки від партнерів по НАТО або ж потребуватиме фінансування та озброєння для створення власної мільйонної армії, підкріпленої “всеосяжною системою протиповітряної оборони”. Він мав на увазі американську систему Patriot, заявивши, що якщо Вашингтон не надасть Києву більше таких систем, вони можуть бути куплені або ліцензовані для виробництва в Україні.
“Україна перебуває в ситуації, коли у нас не так багато варіантів для забезпечення безпеки. Створити щось абсолютно нове, щось глобальне – нереально. Нам потрібні гарантії безпеки в цьому році, тому що ми хочемо закінчити війну в цьому році”, – сказав український президент.