Падіння курсу долара: чого очікувати на ринку валюти в Україні
1 Листопада 2024 13:13
У п’ятницю, 1 листопада, середній курс купівлі готівкового долара в українських банках, порівняно з четвергом, упав на 2 копійки. Про це інформує «Комерсант Український» із посиланням на офіційну інформацію НБУ.
Таким чином мінімальний курс купівлі долара у банках становить – 40,55 грн, максимальний – 41,21 грн. Для продажу мінімальний курс – 41,45 грн, максимальний – 41,7 грн.
Крім того, опустився і курс продажу американського долара. На 1 листопада він становить 41,53 грн. Це означає, що курс упав на 3 копійки.
У ексклюзивному коментарі «Комерсант Український» економіст Андрій Новак розповів, чого чекати від американської валюти далі та чому зміцніла українська гривня.
“Зміцнення гривні, незначне, яке зараз відбувається, говорить про те, що можна говорити про стабілізацію української економіки, стабілізацію міжнародної торгівлі й скажімо прямі наслідки того, що Україна продовжує отримувати дуже непогану зовнішню фінансову підтримку з різних джерел”, – пояснив економіст.
Наслідки цього, за словами Новака, — незначне, але зміцнення гривні, в якому найголовніше – тенденція, динаміка того, що на відміну від грошової одиниці країни-агресора – рф – тобто їхнього рубля, українська гривня зміцнюється на фоні того, що саме на території України відбуваються військові дії, окупована досить значна наша територія, ще й промислово й аграрно насичена, Схід і Південь України. Але, не дивлячись на це все, у нас стабільний курс грошової одиниці та стабілізація економіки країни.
Крім того, як заявив на брифінгу глава НБУ Андрій Пишний, використовуючи режим керованої гнучкості курсу, НБУ компенсуватиме структурний дефіцит валюти у приватному секторі та згладжуватиме надмірні курсові коливання.
“Курс помірно коливатиметься в обидва боки, реагуючи на зміну ринкових умов, що і надалі посилюватиме адаптивність валютного ринку та економіки”, – сказав він.
За його словами, динаміка курсу узгоджуватиметься із завданнями НБУ щодо збереження під контролем інфляційних очікувань.