Фінансове становище українського бізнесмена та ексолігарха Ігоря Коломойського продовжує погіршуватися, доки він сидить у СІЗО. За даними Forbes Ukraine, його фінансова імперія зазнала чергового нищівного удару, втративши за рік 22% своєї вартості, повідомляє Комерсант український
Падіння імперії почалося у 2022 році. Ще у лютому 2022 року Коломойський міг похвалитися статками у розмірі $1,8 мільярда. Однак вже до листопада ця сума зменшилася на цілий мільярд, досягнувши позначки $850 мільйонів. Сьогодні ж Forbes оцінює багатство олігарха в $660 мільйонів – це приголомшливе падіння на 22% за минулий рік. Загалом з лютого 2022 року Коломойський втратив майже дві третини своїх статків.
Нагадаємо, в Україні Коломойський, серед іншого, позбувся таких активів, як ПриватБанк, Укрнафта,Укртатнафта, Полтаваобленерго. Але він все ще залишається власником вражаючого портфелю закордонних активів. Серед них:
- 500 000 кв. м комерційної нерухомості в Огайо.
- Сталеливарні заводи у Кентуккі, Західній Вірджинії та Мічигані.
- Завод з виробництва мобільних телефонів в Іллінойсі.
- Комерційна нерухомість у Техасі.
Крім того, олігарх продовжує володіти значними ліквідними активами. Найбільш вражаючим з них є 90-метрова супер’яхта Lauren L, вартістю $97 мільйонів. Цікаво, що ціна цієї розкішної яхти співставна з оцінкою всієї мережі АЗС “Привату” – одного з ключових активів Коломойського в Україні.
Читайте нас в Telegram: головні новини коротко
У чому звинувачують Коломойського в Україні
Наразі Ігор Коломойський перебуває в українському СІЗО. Українські правоохоронці тричі оголошували йому підозру за кількома статтями та справами.
2 вересня 2023 року СБУ повідомила Коломойському про підозру за двома статтями: про шахрайство та легалізацію (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом. За даними правоохоронців, протягом 2013–2020 років Коломойський легалізував понад пів мільярда гривень, виводячи їх за кордон та використовуючи при цьому інфраструктуру підконтрольних банківських установ.
7 вересня детективи НАБУ повідомили ще одну підозру Коломойському, а також п’ятьом членам організованої ним групи — у заволодінні коштами «ПриватБанку» на суму понад 9,2 млрд грн.
15 вересня СБУ оголосила Коломойському третю підозру — у незаконних діях з банківськими документами, заволодінні організованою групою чужим майном через зловживання службовим становищем та легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом. За даними слідства, у період 2013–2014 років Коломойський незаконно заволодів 5,8 млрд грн через злочинне угруповання, яке складалося з працівників його «ПриватБанку».
3 вересня 2023-го суд вперше обрав запобіжний захід для Коломойського: перебування під вартою з альтернативою застави понад 509 млн грн. Утім, уже 15 вересня, після оголошення нової підозри, суд переобрав запобіжний захід і збільшив розмір застави Коломойському до 3 млрд 891 млн грн.
Після цього суд чотири рази продовжував тримання Коломойського під вартою, при цьому двічі зменшував йому розмір застави — 28 листопада до 3 млрд грн і 21 грудня до 2,7 млрд грн.
28 лютого Шевченківський райсуд Києва продовжив ще на два місяці — до 25 квітня — тримання Ігоря Коломойського під вартою та зменшив розмір застави — до 2,4 млрд гривень.
Зазначимо, що Коломойському 8 травня оголосили підозру у замовленні вбивства директора юридичної компанії задля особистої помсти.
Водночас ще у 2005 році проти Коломойського з цього приводу вже порушували кримінальну справу яку згодом закрили. Чому справа була закрита і при чому тут ексгенпрокурор Святослв Піскун та олігарх Віктор Пінчук розповідав ще у 2015 році у своєму блозі екснардеп, а нині радник керівника ОП Сергій Лещенко.