П’яна їзда за кермом: Мустафу Найєма оштрафували і позбавили прав

28 Травня 00:27

Колишній очільник Державного агентства з питань відновлення та розвитку інфраструктури Мустафа Найєм отримав штраф і річну заборону на керування автомобілем. Відповідне рішення ухвалив Печерський районний суд Києва, розглянувши адміністративну справу щодо інциденту, який стався ще навесні 2024 року. Про це свідчать дані Єдиного судового реєстру, повідомляє «Комерсант Український»

Що сталося?

30 травня 2024 року, під час комендантської години в Києві, Мустафа Найєм, який на той момент обіймав посаду голови Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури, був зупинений патрульною поліцією на бульварі Миколи Міхновського. Він керував автомобілем BMW у нетверезому стані. Відеореєстратор правоохоронців зафіксував, як Найєму запропонували пройти тест на алкогольне сп’яніння за допомогою приладу «Драгер».

Спочатку Найєм кілька разів не зміг пройти тест через недостатній об’єм видихуваного повітря, що призводило до помилки приладу. Однак після кількох спроб тест показав результат — 0,62 проміле, що перевищує допустиму норму. Поліцейські повідомили Найєма про складання адміністративного протоколу за частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) та заборонили йому керувати транспортним засобом.

«Найєм зазначив, що вину свою визнає. На пропозицію пройти огляд у медичному закладі «Соціотерапія» він відмовився, заявивши, що довіряє патрульним та результатам приладу», — йдеться в матеріалах справи.

Поліцейські склали на посадовця адміністративний протокол за ч. 1 ст. 130 КУпАП (керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння). Найєм визнав свою провину, не заперечував дій патрульних і відмовився від повторного медогляду, зазначивши, що довіряє результатам “Драгера”.

Рішення суду

13 травня 2025 року Печерський районний суд міста Києва визнав Мустафу Найєма винним у порушенні правил дорожнього руху.

Суд постановив:

  • штраф у розмірі 17 000 гривень;
  • позбавлення права керування транспортними засобами терміном на 1 рік.

На момент ухвалення рішення Найєм вже не обіймав свою посаду — заяву про звільнення він подав 10 червня 2024 року, через 11 днів після інциденту.

Зазначимо, що у квітні «Комерсант Український» повідомляв, що на вищому політичному рівні прийняте рішення щодо звільнення із займаної посад и Голови Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Мустафи-Масі Найєма.

Масово питання до роботи Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України, яке очолює Мустафа Найєм, з’явилися після того, як у ніч на 11 квітня росіяни у масованій атаці ракетами і дронами знищили Трипільську ТЕС у Київській області, а Центренерго втратила усі 100% генерації. Частково за безпеку на українських енергетичних об’єктах відповідає Державне агентство відновлення і розвитку інфраструктури.

Однак там повідомили, що агентство забезпечує будівництво захисних споруд для 22 електричних підстанцій Укренерго. А будівництвом захисних споруд на об’єктах Центренерго, зокрема й на Трипільській ТЕС, в агентстві не займаються.

Мустафа Найєм написав заяву про звільнення з посади 10 червня 2024 року.  Причиною звільнення Найєм назвав “системні перешкоди, які не дають подальшої можливості ефективно виконувати повноваження”. Ще однією причиною він назвав те, що з початку року Агентству суттєво обрізали зарплату – більшості співробітників було урізано до 68% зарплати.

Зазначимо, що раніше Найєм скаржився на те, що зарплати в Агентстві відновлення надто низькі.

Дзвенислава Карплюк
Редактор

Читають зараз