Опалювальний сезон 2024 в Україні: коли розпочнеться у кожному регіоні

15 Жовтня 16:18

Опалювальний сезон у традиційну дату — 15 жовтня — розпочнеться не у всіх регіонах України. Рішення про початок опалення ухвалюється, зважаючи на середньодобову температуру, а також стан енергетики, передає Комерсант українськийКомерсант Український із посиланням на допис у Telеgram-каналі засновника ГО “Спілка споживачів комунальних послуг” Олега Попенка.

Київ

Мер міста Віталій Кличко повідомляв, що опалювальний сезон розпочнеться з 14 жовтня для лікарень, шкіл, дитячих садків та інших закладів соціальної сфери міста. Тепло вмикатимуть за індивідуальними заявками.

Львів

Місто поки не планує починати опалювальний сезон.

“Головним критерієм залишається середньодобова температура повітря. Якщо на вулиці не дуже холодно, то навіщо розпочинати опалювальний сезон?” – заявив директор Львівтеплоенерго Олександр Одинець.

Харків

Мер міста Олег Синєгубов розповів про те, що початок опалювального сезону буде залежати від погодних умов і від обороноздатності Харківської області. Тому що рішення щодо початку опалювального сезону чиновники будуть узгоджувати на всіх рівнях, включаючи профільні міністерства, Офіс президента і проводячи консультації та спільно схвалюючи рішення з військовими.

Житомир

У області планують розпочати опалювальний сезон з 1 листопада. У самому місті тепло з’явиться в оселях містян 16 жовтня.

Чернігів

У місті готуються починати підключення централізованого опалення з 15 жовтня.

Луцьк

У місті будуть зважати на погодні умови — тепло буде, коли середньодобова температура впродовж трьох днів буде +8 градусів.

Дніпро

У Дніпро також зважатимуть на погодні умови, точної дати поки немає.

Запоріжжя

На опалювальний сезон підготували 57 котелень, теплові пункти, а на випадок відключення світла – є потужні генератори. Проте поки точної дати початку не вказують.

Черкаси

15 жовтня буде ухвалено рішення про початок опалювального сезону у школах, дитсадках і лікувальних закладах. Тепло ж в домівках буде подано тоді, коли середньодобова температура сягне +8⁰С, вказав мер міста.

Чернівці

У Чернівцях тепло вже почали подавати до шкіл та дитсадків з 8 жовтня.

Івано-Франківськ

Опалювальний сезон в місті розпочнеться, коли впродовж трьох днів середньодобова температура триматиметься на рівні 8⁰С тепла та менше.

Закарпаття

У Мукачівській громаді опалювальний сезон планують почати з 21 жовтня. По іншім громадам повідомлень поки немає.

Рівне

У місті також слідкуватимуть за погодніми умовами. Але у Вараші, місті-супутнику АЕС, вже опалювальний сезон почали з 3 жовтня.

Хмельницький

Місто також орієнтується на температурний режим.

“Звичайно, що дуже б не хотілося починати опалювальний сезон наступного тижня. Це пов’язано з тим, що ми налаштовані економити ресурси та газ”, – сказав заступник Хмельницького міського голови Василь Новачок.

Вінниця

Місто готове до початку опалювального сезону коли впродовж трьох днів середньодобова температура триматиметься на рівні 8⁰С тепла та менше.

Миколаїв та Херсон

Міста також орієнтується на температурний режим.

Зауважимо, що поки немає офіційної інформації про початок опалювального сезону у Полтаві, Одесі, Сумам, Тернополі.

Які загрози існують для опалювального сезону зараз

Основна загроза для опалювального сезону у 2024-2025 роках — це масовані ракетні та дронові удари ЗС РФ по об’єктах критичної інфраструктури.

“Із початком опалювального сезону можна очікувати масованих російських ударів по енергетиці”, – заявив секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Литвиненко.

Він додав, що українська енергетика під час війни показала свою спроможність реалізувати інноваційні рішення і, попри все, наміри ворога знищити економіку України не досягають мети. 

Своєю чергою заступник голови Наглядової ради ПАТ “Центренерго” Володимир Величко розповів, що, окрім захисту генерувальних станцій, необхідно забезпечити захист електричних підстанцій, через які здійснюється передача та розподіл виробленої електростанціями електричної енергії. Захист має бути якісний і надійний. Розраховувати на підземні підстанції — це утопія. Дієвий захист можуть забезпечити тільки сучасні системи ППО. Надійність захисту енергетичних об’єктів повинна бути на рівні надійності захисту столиці.

Також проблеми можуть виникати у жителів багатоповерхівок. Як пояснюють експерти, у разі перебоїв з електричною енергією для критичної інфраструктури, під час холодів тепло може не доходити до жителів верхніх поверхів.

“Під час холодів тепло дійсно може не доходити на поверхи, які знаходяться вище дев’ятого у випадку, якщо будуть перебої з електричною енергією для критичної інфраструктури. Бо у такому випадку помпи не будуть відповідно заживлені й в такому разі потрібно буде мати додаткові агрегати для їх заживлення. От це може стати достатньо серйозною проблемою в опалювальний період”, – спрогнозував директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

Мандровська Олександра
Редактор