Або зменшуєте швидкість, або табу на самокати. 21 вересня міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків анонсував, що з наступного тижня місцева влада розгляне питання обмеження швидкості для користувачів електросамокатів. Це рішення викликане численними скаргами на безпечність пересування самокатників, які, на думку міського голови, “їздять так, ніби мають запасні життя”, наражаючи на небезпеку як себе, так і інших учасників дорожнього руху.
“Маємо багато скарг на користувачів самокатів. Їздять так, ніби мають запасні життя: наражають на небезпеку себе і створюють аварійні ситуації на дорозі. Наступного тижня розглянемо значне обмеження швидкості для цих учасників дорожнього руху. Якщо це нічого не змінить, то будемо порушувати питання повної заборони. Що ви думаєте з цього приводу?”, – Руслан Марцінків
У коментарях до оголошення виникла активна дискусія: частина містян підтримує ініціативу, тоді як інші висловлюють заперечення.
На публікацію відреагував також нардеп Ігор Фріс. На що міський голова Івано-Франківська запропонував внести відповідний законопроєкт.
“Відверто велосипедисти доставок їздять значно небезпечніше по пішохідній частині на шаленій швидкості. Думаю це загальне поняття дотримання правил руху”, – Ігор Фріс
Якщо обмеження швидкості не дасть результату, мер заявив, що розглянуть можливість повної заборони електросамокатів у місті. Це питання стає актуальним на тлі зростання глобального ринку електросамокатів, який, за прогнозами, до 2033 року перевищить $5 млн.
“Кікшерінг” як перспектива для бізнесу
Популярність короткострокової оренди електросамокатів, або “кікшеринг” лише зростає в Україні, що відкриває нові можливості для бізнесу.
Кікшеринг працює за принципом каршеринг або байкшеринг: для оренди самоката користувач має завантажити спеціальний додаток, вибрати найближчий самокат на мапі, розблокувати його через QR-код і продовжити поїздку.
Втім, дотримання правил дорожнього руху є критично важливим, інакше електросамокати можуть стати джерелом проблем для містян, як це сталося в Парижі, де через аварії сервіси оренди самокатів були заборонені. Для запобігання подібним ситуаціям в Україні деякі компанії організовують навчальні заходи, щоб виховати райдерів і навчити їх безпечного користуванню самокатами.
Учасники таких заходів можуть отримати корисні подарунки, включаючи шоломи та промокоди на безплатні поїздки. Чи вдасться знайти баланс між популярністю електросамокатів і безпекою на дорогах, покаже час.
Автор — Анастасія Федор