Об’єднані Арабські Емірати заборонили прибуття суден, що ходять під прапором Есватіні – африканської країни, яка не має виходу до моря. Про це повідомляє Комерсант український з посиланням на Bloomberg.
Згідно з урядовим циркуляром, опублікованим на веб-сайті порту Фуджейра, прапор Есватіні тепер внесено до списку, що обмежує захóди до портів та вод ОАЕ. Раніше цього року до списку було додано прапор Камеруну.
На думку видання, ці заходи ОАЕ є останньою ознакою того, що країна Близького Сходу дистанціюється від ризикованих суден, які допомагають перевозити російську нафту,
Судна під обома прапорами транспортували російську нафту після того, як росія створила тіньовий флот кораблів для підтримки руху санкційних поставок. Заборона не поширюватиметься на судна, оцінені ширшим міжнародним класифікаційним органом.
Читайте нас в Telegram: головні новини коротко
Держави прапора відіграють ключову роль у підтримці стандартів безпеки у глобальному судноплавстві. Для нафтових танкерів Ліберія та Маршаллові Острови є одними з найбільших постачальників, але після вторгнення в Україну з’явилася низка менш відомих прапорів, щодо яких виникли питання про надійність їхніх стандартів безпеки.
Держави прапора - це країни, під чиїм прапором зареєстровано та ходить морське судно. Держава прапора несе відповідальність за забезпечення відповідності судна міжнародним стандартам безпеки, охорони праці та захисту навколишнього середовища. Також вона має юрисдикцію над судном у відкритому морі та зобов'язана проводити розслідування у разі морських інцидентів за участю своїх суден.
Есватіні – колишній Свазіленд – є особливо новим гравцем: у 2023 році під її прапором не плавало жодного судна, згідно з даними Clarkson Research Services Ltd., підрозділу найбільшого у світі суднового брокера. Зараз ця кількість становить 26 суден, хоча не всі з них є танкерами.
З 18 суден під прапором Есватіні, видимих у даних відстеження суден, зібраних Bloomberg, власність 16 є незрозумілою, стверджує видання.Але достеменно відомо, що кілька танкерів з цього списку перевозили нафту, видобуту в росії та Ірані.