Нова пошта та розробники S.T.A.L.K.E.R. 2 – серед “Почесних амбасадорів України” 2024 року

24 Грудня 12:42

Міністерство закордонних справ України провело церемонію “Почесний амбасадор України 2024. Воля до перемоги” та відзначило внесок найвидатніших особистостей та команд у зміцнення позицій України на світовій арені. Про це повідомили у зовнішньополітичному відомстві України, інформує Комерсант український.

Уже другий рік поспіль визначаються люди та команди, які завдяки своєму досвіду, впливу та професійним знанням зробили внесок у зміцнення міжнародної підтримки України та створення її позитивного іміджу у світі.

“Для нас вкрай важливо бути присутніми не лише в рішеннях політиків, а й у серцях мільйонів людей. Створювати нові точки дотику. Знаходити нові й нові сфери, де ми можемо об’єднуватися задля загального добробуту, безпеки та миру”, – так сказав про роль почесних амбасадорів України глава МЗС Андрій Сибіга.

Нагородження Почесних амбасадорів України відбулося в номінаціях за основними напрямами публічної дипломатії: експертній, спортивній, кулінарній, науково-освітній, культурній, цифровій та економічній дипломатії, а також у номінації “Справа життя”. Цьогоріч глава МЗС також започаткував нову особливу відзнаку в номінації “Воля до перемоги”.

Хто ж став цього року “Почесним амбасадором України”

Відзнаки отримали:

– Наріман Джелял, Почесний амбасадор у сфері експертної дипломатії;

– Паралімпійська збірна України, Почесний амбасадор у сфері спортивної дипломатії;

– Маріанна Душар, Почесний амбасадор у сфері кулінарної дипломатії;

– Ірина Матяш, Почесний амбасадор у сфері науково-освітньої дипломатії;

– Андрій Різоль, Почесний амбасадор у сфері культурної дипломатії;

– Команда GSC Game World – розробники гри S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl, Почесний амбасадор у сфері цифрової дипломатії;

– Нова Пошта, Почесний амбасадор у сфері економічної дипломатії;

– Богдан Гаврилишин у номінації “Справа життя”;

– Максим Буткевич у номінації “Воля до перемоги”.

Хто може стати “Почесним амбасадором”

Отримати таке визнання можуть громадяни України, іноземці, а також юридичні особи, зареєстровані в Україні або в іноземних державах, діяльність або внесок яких:

– мали відчутний політичний, економічний, культурний ефект для просування позитивного іміджу України за кордоном;

– стали причиною широкого позитивного розголосу про Україну за кордоном;

– спричинили помітні зміни в ставленні до України, вплинули на прийняття рішень на користь України;

– сприяли захисту прав та інтересів фізичних та юридичних осіб України за кордоном;

– сприяли захисту національних інтересів України, зокрема її суверенітету та територіальної цілісності, просуванню до членства в ЄС та НАТО, розбудові партнерських відносин з іншими країнами, розвитку сталих економічних зв’язків, залученню значних міжнародних інвестицій;

– суттєво допомогли розбудові спроможності держави у сфері публічної дипломатії.

Номінантів на звання “Почесних амбасадорів” вносять українські та іноземні неурядові організації, діяльність яких пов’язана з публічною дипломатією, а також організації закордонних українців, офіційно зареєстровані за кордоном. Розгляд кандидатів та визначення переможців здійснює Експертна комісія МЗС України.

Василевич Сергій
Редактор