Німці готові бойкотувати американські товари. І не лише вони

1 Квітня 13:28

Більшість німців не хочуть купувати американські товари – так впливає на купівельні вподобання в Німеччині загострення суперечок із США щодо тарифів. Про це з посиланням на опитування YouGov повідомляє видання Frankfurter Allgemeine Zeitung, інформує Комерсант український.

В межах дослідження у німців запитали, чи можуть вони уявити собі, що продовжуватимуть купувати продукти зі Сполучених Штатів у світлі суперечки щодо тарифів, і 53 відсотки з понад 2000 респондентів відповіли «Ні, точно ні» або «Ні, ймовірно, ні».

Основною причиною респонденти назвали політичні мотиви – 48% готові свідомо бойкотувати США. Крім того, 44% опитаних не готові платити вищі ціни за американські продукти, якщо в результаті суперчки навколо тарифів вони зростуть.

Натомість дев’ять відсотків респондентів однозначно хочуть продовжувати купувати товари з США, а ще 25% «ймовірно» хочуть.

Конфлікт навколо тарифів також може вплинути на плани відпустки: лише близько чверті опитаних все ще можуть уявити собі відпустку в США, 37%  виключають це або вважають малоймовірним – також переважно з політичних причин.

Результати опитування базуються на онлайн-інтерв’ю на панелі YouGov. Участь у дослідженні взяла 2061 особа в період з 24 по 26 березня.

Більшість французів також за бойкот

Можливість бойкотувати американські бренди на знак протесту проти тарифної політики Трампа розглядають більше половини французів.

При чому, тут треба нагадати, що американський президент пригрозив накласти 200% мито на вино, шампанське та інші алкогольні напої з Франції та інших країн ЄС.

За даними досліження Ifop, позитивне сприйняття США серед громадян Франції впало до найнижчого рівня за останні 40 років.

57% опитаних французів заявили, що готові бойкотувати американські товари та послуги вже у найближчі місяці, а 62% загалом підтримують ідею бойкоту. Також 32% респондентів заявили, що вже бойкотують американські бренди, передусім Coca-Cola та McDonald’s.

Як пише Politico, своїми діями Трамп “підживлює знаменитий економічний патріотизм Франції”.

І так не лише у Німеччині та Франції

Згідно з опублікованим ще 4 березня опитуванням YouGov, вже немає жодної європейської країни, де більше половини населення позитивно ставиться до США.

Окрім закликів до бойкоту загалом американських товарів, є і персональні акції, спрямовані, приміром, проти радника Трампа Ілона Маска. Продаж Tesla в Європі різко скоротився. За інформацією Асоціації автомобільної промисловості – у Німеччині ці продажі впали на 76%, порівняно з початком минулого року.

Особливі претензії до Трампа в Данії. Плани американського президента захопити Гренландію викликали обурення в країні і різке погіршення ставлення до США. Найбільший ритейлер Данії Salling Group запровадив спеціальне маркування для товарів європейського походження. Щоб покупці знали, що купувати, а що – ні.

Нагадаємо, Європейський Союз запровадив контрзаходи у відповідь на спеціальні 25-відсоткові мита США на увесь імпорт сталі та алюмінію, які набули чинності 12 березня. Єврокомісія заявила, що ці дії спрямовані на захист європейського бізнесу, робітників і споживачів від необґрунтованих торговельних обмежень. Контрзаходи можуть вплинути на експорт товарів із США на суму до 26 млрд євро, що відповідає економічному впливу американських тарифів. Вони впроваджуються у два етапи: з 1 квітня та повністю з 13 квітня. Попри це, ЄС готовий до переговорів із США та може скасувати контрзаходи в разі досягнення домовленостей.

Василевич Сергій
Редактор