Німеччина, Польща та Іспанія відмовилися вводити миротворців до України

18 Лютого 10:07

Німеччина, Польща та Іспанія відмовилися направляти свої війська в Україну як частину можливої миротворчої місії, яка мала б контролювати перемир’я. Такі результати екстреної зустрічі європейських лідерів у Парижі, повідомляє Комерсант український з посиланням на The Telegraph.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц навіть залишив переговори раніше, різко розкритикувавши пропозицію британського прем’єр-міністра Кіра Стармера щодо розгортання європейських військ в Україні в рамках мирної угоди.

“Зараз абсолютно передчасно і неправильно вести цю дискусію. Я навіть трохи роздратований цими дебатами”,

– заявив Шольц журналістам.

За його словами, обговорення можливого розгортання європейських військ ведеться “над головами українців про результати мирних переговорів, які ще навіть не почалися”.

“Це вкрай недоречно, якщо говорити прямо і чесно – ми навіть не знаємо, яким буде результат”,

– додав канцлер.

Позиції інших сторін

Позиції країн розділилися: Німеччина, Польща та Іспанія відмовилися направляти війська в Україну, тоді як Британія, Франція та Швеція виступили на підтримку цієї ідеї.

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив:

“Європа повинна відіграти свою роль, і я готовий розглянути питання про направлення британських військ на місце разом з іншими, якщо буде досягнуто тривалої мирної угоди. Але має бути американська підстраховка, оскільки гарантії безпеки від США – єдиний спосіб ефективно стримати Росію від повторного нападу на Україну”.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск зазначив:

“Ми не готові відправляти війська для захисту Києва. Але ми підтримаємо, в тому числі з точки зору логістики та політичної підтримки, держави, які, можливо, захочуть надати такі гарантії в майбутньому”.

Міністр закордонних справ Іспанії Хосе Мануель Альбарес підкреслив, що він теж не розглядає відправку військ в Україну.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Майстри словесної еквілібристики

Однак найбільшими майстрами політичної словесної еквілібристи виступили представники Німеччини.

Так, урядове джерело в Берліні заявило, що вони не надсилатимуть війська в Україну «без повної участі США».

«Ми не братимемо участь у сценаріях, у яких європейська та американська [політика] безпеки розходяться»,

– сказало джерело.

Іншими словами, якщо США “зливають” Україну, то Німеччина – теж.

Ультиматум США Європі

Мюнхенська безпекова конференція 2025 стала справжнім шоком для багатьох і холодним душем для європейських політиків після того, як представники США озвучили своє бачення майбутньої безпекової моделі у Європі та світі. Зокрема промова Віцепрезидента США Джея Ді Венса зводилилася до того, що Європа більше не може покладатися на американську безпекову парасольку, оскільки США більше гарантуватимуть їм цього. Також до європейців донесли, що безпека України після укладення перемир’я з росією теж перебуватиме на їхніх плечах, оскільки це стосується європейських справ, від яких США усуваються.

А зараз США навіть “фізично” не бачать Європу за столом перемовин із росією.

На цьому тлі Президент України Володимир Зеленський закликав до створення Збройних сил Європи.

Європейці були шоковані таким поворотом від США. У неділю міністри країн ЄС терміново збиралися, щоб обговорити ситуацію. А на зустріч у Парижі Україну не покликали.

Перемовини у Саудівській Аравії

У вівторок, 18 лютого, в Саудівській Аравії мають зустрітися представники США та росії для проведення попередніх перемовин щодо перемир’я в російсько-українській війні. До цього часу було незрозуміло, чи братимуть там участь представники України. Деякі джерела повідомляли, що братимуть. Начебто мали відбутися три раунди перемовин:

  • США – росія;
  • США – Україна;
  • Україна – США – росія.

Очевидно, ця інформація виявилася недостовірною або домовленості змінилися, і українських представників за столом не буде. Європейців на перемовинах також немає – США їх не покликали.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Остафійчук Ярослав
Редактор