Незаконне збагачення: нову підозру отримав керівник АМКУ та його дружина
5 Червня 13:27
НАБУ і САП повідомили керівнику Антимонопольного комітету України Павлу Кириленку про нову підозру у недекларуванні майна. Також його дружину підозрюють у пособництві в незаконному збагаченні. Про це повідомляє «Комерсант Український» з посиланням на пресслужбу НАБУ.
За даними слідства, Кириленко не вказав у своїй електронній декларації за 2024 рік 20 об’єктів нерухомості та люксовий автомобіль, які були зареєстровані на родичів його дружини.
Йдеться про:
- 6 квартир у Києві та Ужгороді;
- житловий будинок під Києвом площею понад 220 кв. м та 2 земельні ділянки;
- 2 гаражні бокси;
- 6 паркомісць;
- 3 нежитлові приміщення загальною площею понад 190 кв. м;
- автомобіль BMW X3.
У чому звинувачують Павла Кириленка
Кириленко отримав підозру 14 серпня. Його звинувачують у незаконному збагаченні на 56,2 млн грн та декларуванні недостовірної інформації.
За даними слідства, у 2020–2023 підозрюваний, обіймаючи посаду керівника обласної державної адміністрації, набув 21 об’єкт нерухомості та люксовий автомобіль, зареєструвавши майно на родичів своєї дружини.
Водночас різниця між вартістю вказаного майна та наявними коштами (дохід, заощадження) посадовця та його дружини становила 56,2 млн грн.
Крім того, підозрюваний не вказав набуте майно у деклараціях особи, уповноваженої на виконання функцій держави, за 2020, 2021, 2022 та 2023 роки.
Розслідування детективи та прокурори розпочали після оприлюднення журналістського розслідування «Радіо Свобода».
У березні цього року “Схеми” писали про те, що керівник Антимонопольного комітету України Павло Кириленко, який раніше очолював обласну військову адміністрацію Донеччини, а також його родина придбали нерухомість на 70 млн грн.
Через декілька днів САП і НАБУ почали з’ясовувати, звідки у посадовця ці активи.
Павла Кириленка Верховна Рада призначила головою Антимонопольного комітету України (АМКУ) у вересні минулого року.
Що відомо про Павла Кириленка
З 5 липня 2019 року Кириленко очолював Донецьку ОДА (ОВА). З 22 вересня 2017 року працював військовим прокурором Ужгородського гарнізону Західного регіону України.
В органах Прокуратури України працював з липня 2008 року.
За 11 років служби послідовно обіймав посади: помічника прокурора, прокурора відділу, заступника прокурора, прокурора Генеральної прокуратури України, начальника слідчого управління.