Найбільшими проблемами при ліквідації наслідків учорашнього ракетного удару по Полтаві виявились неякісні турнікети та непідготовленість місцевих медиків. Таку думку висловив медик-волонтер з батальйону “Госпітальєри” Ігор Ткачов, який брав безспосередню участь у порятунку потерпілих. Про це він написав пост у Facebook, повідомляє Комерсант український
За словами медика, він живе зовсім поруч із місцем удару, тому разом з напарницею вони дуже швидко опинилися на місці для надання допомоги.
“Ми були першими – швидка ще не прибула, лише машина ДСНС. Біля воріт лежали декілька тіл у крові”,
– згадує він.
“Госпітальєр” описує хаотичну ситуацію, коли поранених вантажили у старий ЗІЛ на підручних засобах, намагаючись врятувати їхні життя.
“Перед нами стояв старий величезний ЗІЛ, у який просто грузили поранених. Їх клали на тряпки, ковдри, двері, піднімали майже вище голови і закидали в багажник. Я не встиг навіть подивитися, що з ними. Коли прийшов, то вже просто допоміг докинути останніх поранених. Місця вже не було, двері закрили, і ЗІЛ поїхав через усе місто до лікарні, набитий людьми які вмирали”,
– пише Ткачов.
Однак, найважливіше, за словами волонтера, полягає в тому, що багатьох жертв можна було б уникнути, але кількість смертей значно збільшили неякісні турнікети.
“На жаль, волонтери та командування медичних сил, схоже, вбило вчора в Полтаві більше людей ніж ми змогли врятувати. Неякісні турнікети були всюди, і здається, що оригінальні сертифіковані були тільки у нас. Приносили пораненого з турнікетом, а турнікет китайський, докрутити його неможливо. Ми накладали свої, але вони швидко закінчувалися. Коли кричав: “Дайте турнікет”, давали китайський, і я внутрішньо вмирав разом з цими людьми, яким знав, як допомогти, але не міг через те, що хтось, навіть не ворог, вирішив їх убити китайським лайном”,
– пише Ткачов.
Читайте нас в Telegram: головні новини коротко
Ще однією великою проблемою, за його словами, стала недостатня підготовка медичного персоналу, який приїхав на допомогу:
“Другий сумний висновок — майже ніхто не вмів надавати допомогу. Деякі люди накладали турнікети, китайські, не докручували до кінця, але хоч щось і робили. Але таких було одиниці. Я давав свої турнікети, а люди не знали, що з ними робити. Лікарі, які приїхали, були молоді дівчата з довгими нігтями, які кричали, тряслися і не знали, що робити, розгублені. Їм просто вантажили важких, без рук і ніг, в конвульсіях, вмираючих людей в машини, і вони розгублювалися. У них я не побачив ні турнікетів, ні якоїсь організації процесу, нічого. Їх до такого не готували”.
Аналогічно непідготовленими, у медичному плані, були й працівники ДСНС, стверджує волонтер.
“ДСНС крім перенесення поранених, я точно не бачив, допомогти більшість з них нам не могла, аптечок в них я теж не побачив, можливо хтось з них накладав ті китайські турнікети, не знаю”,
– пише Ткачов.
Закликаючи допомогти, медик зазначає, що потрібні якісні турнікети та аптечки для полтавського ДСНС, а також фінансова підтримка для переобладнання евакуаційних автомобілів. Посилання з реквізитами для донатів можна знайти у коментарях до його посту.
Як повідомляв , 3 вересня 2024 року збройні сили рф вдарили по Полтаві двома балістичними ракетами. Ворог поцілив у будівлю Інституту зв’язку та лікарню. За останніми даними, загинуло 53 людини. Учора ввечері Президент Зеленський повідомляв про 271 пораненого.