Не тільки Хмельниччина: у яких областях найбільше прокурорів з інвалідністю (список)
23 Жовтня 22:34В Офісі генпрокурора триває службове розслідування щодо можливих зловживань прокурорів під час отримання груп інвалідності. Черкаська та Хмельницька області “лідирують” за кількістю прокурорів з інвалідністю. Про це повідомляє Комерсант український з посиланням на Офіс генерального прокурора.
Як розповіли у відомстві, дана перевірка охоплює всі регіони, спецпрокуратури та центральний апарат. Зокрема, перевіряються як питання, пов’язані з набуттям прокурорами статусу особи з інвалідністю, так і отримання пенсійних виплат за рішенням суду.
Вже відомо, що високий відсоток прокурорів, які мають статус особи з інвалідністю, виявлено у двох областях: Черкаській та Хмельницькій.
“Згідно з опрацьованою на цей час інформацією, на Черкащині 60 прокурорів органів прокуратури мають статус особи з інвалідністю. Це становить 27,4% від загальної кількості працюючих там прокурорів. 59 з них отримали його до повномасштабного вторгнення”, – сказано у повідомленні.
Що стосується Хмельницької області, то там такий статус має 61 прокурор або 29,8% від загальної кількості. 50 отримали групи інвалідності до повномасштабного вторгнення.
Також відомо, що у решті прокуратур та в Офісі генерального прокурора цей показник не перевищує 10%. Зокрема, у 18 прокуратурах частка прокурорів, які мають групи інвалідності менша за 5% від загальної чисельності, ще у 11 прокуратурах – від 5 до 10%.
Відомо, що в Офісі генерального прокурора 22 прокурори мають статус особи з інвалідністю. Це 2,5% від загальної чисельності прокурорів, які працюють у центральному апараті.
Зазначимо, що в Україні усі медико-соціальні комісії припинять роботу до 31 грудня 2024 року. Це стало можливим тому, що президент України Володимир Зеленський ввів у дію відповідне рішення РНБО.
Нагадаємо, 16 жовтня головред медіа “Цензор.НЕТ” Юрій Бутусов повідомив про те, що 51 прокурор у Хмельницькій області, користуючись “послугами” головної лікарки Хмельницької медико-соціальної експертизи Тетяни Крупи, яку підозрюють у корупції, оформив собі інвалідність.
Журналістам ЗМІ стало відомо, що майже всі прокурори Хмельницької області виявились інвалідами 2-ї групи, згідно з рішенням головного лікаря МСЕК Тетяни Крупи. Вони роками отримували та продовжують отримувати від держави пенсії по інвалідності, згідно з рішеннями начальника Пенсійного фонду Олександра Крупи — сина підозрюваної у корупції чиновниці.
5 жовтня працівники Державного бюро розслідувань затримали та повідомили про підозру у незаконному збагачені керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи.
Перед цим, 3 та 4 жовтня, правоохоронці провели низку обшуків у службових кабінетах та за місцем проживання посадовиці та її близьких родичів.
У керівниці МСЕК в робочому кабінеті було виявлено 100 тис. доларів, а також низку підроблених медичних документів, списки «ухилянтів» із прізвищами та фіктивними діагнозами.
Вдома у посадовиці та її родичів працівники ДБР знайшли майже 5 млн 244 тис. доларів, 300 тис. євро, понад 5 млн грн, брендові прикраси та коштовності.