Не Кулеба: хто може стати новим послом України в США
12 Листопада 19:58Нещодавно щоденна газета Washington Post написала про те, що президент України Володимир Зеленський у зв’язку з перемогою Дональда Трампа у президентських перегонах планує призначити нового посла України в США. Хто може обійняти цю посаду вже найближчим часом, повідомив голова правління Інституту світової політики Віктор Шлінчак на своїй сторінці у Facebook, передає Комерсант український.
“Вам же цікаво, які кандидатури на посаду посла України в США обговорюють? (Маємо, – ред.) аж три прізвища, які нині розглядаються як потенційні посланці Києва. І в цьому переліку точно нема Дмитра Кулеби”, – написав Шлінчак.
Серед претендентів на цю дипломатичну посаду голова правління Інституту світової політики назвав:
- Тимофія Милованова;
- Ігоря Жовкву;
- Андрія Мельника.
“Загалом існує переконання, що нового посла треба призначити до інаугурації Дональда Трампа”, – додав Шлінчак.
Сам голова правління ІСП теж назвав прізвища фахівців, які, на його думки, могли б представити Україну в США на дипломатичному полі. Це:
- Павло Клімкін – 12-й міністр закордонних справ України;
- Олег Шамшур — український дипломат. Колишній посол України в США. Експосол України у Франції. Представник України при ЮНЕСКО (2014–2020);
- Валерій Чалий — експосол України в США, голова правління в Українському кризовому медіацентрові;
- Олександр Щерба — український дипломат, надзвичайний і повноважний посланник першого класу, посол України в Австрії (2014–2021);
- Лана Зеркаль — ексзаступниця Міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції, нині — радниця Міністра енергетики України Германа Галущенка.
“Це саме ті люди, які точно змогли б вже з літака включитися в роботу, бо знають американський (республіканський) контекст”, – резюмував Шлінчак.
До слова, Тимофій Милованов вже відреагував на інформацію про те, що його розглядають як кандидата на посаду посла України в США, про що і написав на своїй сторінці у соцмережі.
“Це неправда. Я не буду послом України в США, зі мною ніхто не говорив, і мене ні в якому списку не обговорюють. Для того, щоб знати чим я буду займатись зараз і в майбутньому, достатньо подивитись на мої дії й кроки, на мій бренд”, – написав Милованов.
За словами почесного президента KSE, його довгострокові цілі — це відбудова та трансформація української економіки й підвищення глобального визнання та впливу українських інституцій. У кріслі дипломата Милованов себе не бачить.
Що відомо про можливих претендентів на посаду посла України в США
Тимофій Милованов
Ексміністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства (2019-2020), позаштатний радник глави Офісу президента (з 2020 року), почесний президент Київської школи економіки (KSE).
Народився 18 березня 1975 року в Києві. У 1997 році закінчив Київський політехнічний інститут за спеціальністю “менеджмент”, у 1999 році — Києво-Могилянську академію (EERC-Ukraine) за спеціальністю “економічна теорія”. У 2001 році отримав диплом магістра економіки в Університеті Вісконсин-Медісон (США), а у 2004 році там же здобув науковий ступінь доктора філософії (PhD) з економіки.
З 2004 року викладав у європейських та американських вишах, серед яких Рейнський університет імені Фрідріха Вільгельма у Бонні (Німеччина), Пенсильванський університет (США) та Піттсбурзький університет (США). Асоційований професор економіки Піттсбурзького університету.
У 2014 році став співзасновником і редактором аналітичної платформи VoxUkraine, з 2015-го – заступник редактора академічного журналу “Review of Economic Design”. Співзасновник ТОВ “Gradus Research”.
У 2014 і 2015 роках Forbes Ukraine включав Милованова до рейтингу найкращих українських економістів (в наступних роках рейтинг не виходив).
У 2016-2019 роках був заступником голови Ради Національного банку України. Перед цим у липні-жовтні 2016-го був членом цієї Ради.
Влітку 2019 року разом з Київською школою економіки організував у Трускавці тренінг для новообраних народних депутатів від “Слуги народу”. Сам Милованов зізнавався, що на виборах президента голосував за Петра Порошенка.
У серпні 2019 – березні 2020 року був міністром розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства в уряді Олексія Гончарука. Залишив Мінекономіки після відставки Гончарука.
У грудні 2019 року увійшов до складу Національної інвестиційної ради.
У листопаді 2020 року Милованов став позаштатним радником керівника Офісу президента Андрія Єрмака.
Того ж року був обраний головою Наглядової ради ДК “Укроборонпром”. Перед цим указом президента був призначений членом цієї наглядової ради. До того призначений в.о. гендиректора ДП “Національний фонд інвестицій України”.
Ігор Жовква
Український дипломат. Надзвичайний і Повноважний Посол. Кандидат політичних наук (2005). Доцент (2014). Керівник Головного департаменту зовнішньої політики та європейської інтеграції Адміністрації Президента України (з 2014). Заступник Керівника Офісу Президента України з 10 вересня 2019 року.
Народився 22 жовтня 1979 у Києві. У 2001 році закінчив Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, «Міжнародні відносини», магістр міжнародних відносин‚ перекладач з англійської мови. З 10.2001 по 03.2005 рр. — аспірант Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, м. Київ.
У 2002 році розпочав трудову діяльність помічником-консультантом народного депутата України Апарату Верховної Ради України.
З грудня 2002 року працював на посаді головного консультанта в Адміністрації Президента України, згодом Секретаріаті Президента України.
З березня 2006 року працює на керівних посадах у Секретаріаті Президента України.
З січня 2008 року призначений керівником Служби Віцепрем’єр-міністр України з питань європейської інтеграції.
З вересня 2010 року призначений Директором департаменту міжнародного співробітництва та інвестиційного маркетингу Державного агентства з інвестицій та управління національними проєктами.
З березня 2014 року призначений заступником керівника Служби Віцепрем’єр-міністр Секретаріату Кабінету Міністрів України.
З вересня 2014 року призначений Керівником Головного департаменту зовнішньої політики та європейської інтеграції Адміністрації Президента України.
З серпня 2019 року призначений керівником Головного управління з питань зовнішньої політики Директорату з питань зовнішньої політики Офісу Президента України.
Указом Президента України 13 вересня 2019 року призначений Заступником Керівника Офісу Президента України.
Андрій Мельник
Надзвичайний і Повноважний Посол України в Федеративній Республіці Бразилія.
Народився 7 вересня 1975 року у Львові. У червні 1997 року закінчив. Львівський державний університет ім. Івана Франка, факультет міжнародних відносин. Отримав диплом спеціаліста з міжнародних відносин і перекладача німецької мови (з відзнакою). У 1998 році закінчив Лундський університет (Швеція), Інститут з прав людини й гуманітарного права ім. Рауля Валленберга при юридичному факультеті (магістерська програма). Здобув ступінь магістра права у галузі міжнародного права і прав людини (LL.M) та Гарвардський університет, Школа державного управління ім. Дж. Кеннеді (програма «Національна безпека України»).
Серпень 1997 р. – серпень 1999 р. – вступ на дипломатичну службу. Консультант, старший консультант, головний консультант Управління з питань зовнішньої політики Адміністрації Президента України, м. Київ.
Серпень 1999 р. – грудень 2003 р. – другий секретар, перший секретар Посольства України в Республіці Австрія, м. Відень (політичні питання, помічник посла).
Січень 2004 р. – березень 2005 р. – головний консультант Головного управління зовнішньої політики Адміністрації Президента України, м. Київ (міжнародно-правові питання).
Квітень 2005 р. – березень 2007 р. – Заступник директора департаменту — начальник відділу Головного управління зовнішньої політики Секретаріату Президента України, м. Київ.
Квітень 2007 р. – липень 2010 р. – Генеральний консул України у м. Гамбург.
Серпень 2010 р. – березень 2014 р. – Директор Третього територіального департаменту МЗС України (відносини з державами Європи).
Березень 2014 р. – січень 2015 р. – Заступник Міністра Кабінету Міністрів України (відповідав за питання європейської та євроатлантичної інтеграції, а також за міжнародні зв’язки Уряду).
Березень 2014 р. – січень 2015 р. – Заступник Міністра Кабінету Міністрів України (відповідав за питання європейської та євроатлантичної інтеграції, а також за міжнародні зв’язки Уряду).
Грудень 2014 р. – жовтень 2022 р. – Надзвичайний і Повноважний Посол України у Німеччині.
Листопад 2022 р. – червень 2023 р. – заступник Міністра закордонних справ України
З 20 червня 2023 року — Надзвичайний і Повноважний Посол України в Федеративній Республіці Бразилія.