НАТО розглядає посилення підтримки України після прибуття військових із КНДР до росії

28 Жовтня 23:29

У НАТО підтвердили, що росія відправила північнокорейських військових до Курської області. На тлі цього в Альянсі обговорили необхідність посилення військової підтримки України. Про це повідомляє Комерсант українськийКомерсант Український з посиланням на заяву генерального секретаря НАТО Марка Рютте.

Рютте заявив, що вранці 28 жовтня Республіка Корея, близький партнер НАТО, проінформувала Північноатлантичну раду й індо-тихоокеанських партнерів Альянсу — Австралію, Японію та Нову Зеландію — про «дедалі більшу участь» Північної Кореї у війні росії проти України.

«До складу делегації увійшли високопоставлені представники Національної служби розвідки та Міністерства національної оборони Республіки Корея. Союзники також поділилися своїми оцінками розвідки. Сьогодні я можу підтвердити, що північнокорейські війська направлені в росію і північнокорейські військові підрозділи перекинуті в Курську область», — йдеться в заяві Генсека НАТО.

За словами Рютте, НАТО закликає росію та КНДР негайно припинити ці дії.

«Розгортання північнокорейських військ означає: по-перше, значну ескалацію триваючої участі КНДР у незаконній війні росії. Два, ще одне порушення резолюцій Ради Безпеки ООН. І по-третє, небезпечне розширення російської війни», — наголосив генсек НАТО.

Він зазначив, що поглиблення військової співпраці між росією та Північною Кореєю є загрозою як індо-тихоокеанській, так і євроатлантичній безпеці.

«Це підриває мир на Корейському півострові та розпалює війну росії проти України. Пхеньян уже поставив росії мільйони боєприпасів і балістичних ракет, які розпалюють великий конфлікт у серці Європи та підривають глобальний мир і безпеку. В обмін [президент] Путін надає Північній Кореї військові технології та іншу підтримку для обходу міжнародних санкцій», — підкреслив Рютте.

Він також додав, що Північноатлантична рада обговорила необхідність подальшого посилення військової підтримки України.

«Сьогодні ми обговорювали необхідність подальшого посилення військової підтримки України. Ми активно консультуємося в рамках Альянсу, з Україною та нашими індійсько-тихоокеанськими партнерами щодо цих подій і продовжуємо уважно стежити за ситуацією», — запевнив Рютте.

За його словами, 28 жовтня у нього були заплановані дзвінки з президентом Південної Кореї Юном Сок Йолем та міністром оборони України Рустемом Умєровим.

Зазначимо, що Пентагон також підтвердив, що війська КНДР перебувають в росії. За словами речника Білого дому з питань національної безпеки Джона Кірбі, на початку жовтня КНДР перекинула військовиків морським шляхом з регіону Вонсан до російського Владивостока. Звідти солдати попрямували на три військові об’єкти у східній росії для проходження базової бойової підготовки.

“Ми ще не знаємо, чи вступлять ці солдати в бій разом з російською армією, але це, безумовно, дуже тривожна ймовірність”,

– зазначив Кірбі. Він також попередив, що в разі участі північнокорейських військовиків у бойових діях проти України “вони стануть законними військовими цілями”.

Раніше південнокорейська розвідка повідомила, що Північна Корея ухвалила рішення відправити 12 тисяч солдатів спеціальних підрозділів для підтримки росії, більшість з яких уже тренується і будуть запущені на фронт, за словами очільника ГУР МО Кирила Буданова, з 1 листопада. Президент України Володимир Зеленський попередив, що це може стати «першим кроком до світової війни».

Північна Корея, за повідомленнями, також надала росії тисячі контейнерів з боєприпасами. Минулого місяця Кирило Буданов назвав підтримку КНДР у війні «найбільшою проблемою», з якою Київ стикається від союзників Москви.

Поглиблення військової співпраці між Північною Кореєю та росією викликає занепокоєння як у Південній Кореї, так і в НАТО. Під час телефонної розмови з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте президент Південної Кореї Юн Сок Йоль засудив цей військовий союз і заявив, що Південна Корея вживатиме «поступових заходів» у відповідь на загрози.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Співпраця КНДР і росії

19 червня 2024 року президент росії Владімір Путін здійснив свій перший за 24 роки візит до Північної Кореї. Під час цього візиту він підписав із лідером КНДР Кім Чен Ином угоду про “всеосяжне стратегічне партнерство” між двома країнами. Після підписання Путін зазначив, що цей договір передбачає надання допомоги у випадку агресії проти однієї зі сторін. На днях цю угоду передали до ратифікації у російському парламенті. Угода прямо передбачає військову допомогу.:

«Якщо одна із сторін зазнає збройного нападу з боку будь-якої держави або кількох держав і виявиться таким чином у стані війни, то інша сторона негайно надасть військову та іншу допомогу всіма наявними в її розпорядженні засобами відповідно до статті 51 Статуту ООН та відповідно до законодавства російської федерації та Корейської Народно-Демократичної Республіки».

Після візиту стало відомо, що КНДР постачає росії артилерійські снаряди, які та використовує у війні проти України. За інформацією The Times, їхня кількість уже наближається до 3 млн і це становить половину усіх снарядів, які росія випускає проти України.

Видання Kyiv Post з посиланням на джерела у розвідці повідомило, що 3 жовтня на Донбазі загинули 6 північнокорейських офіцерів, які консультували росіян.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Дзвенислава Карплюк
Редактор