“Наступні місяці будуть жахливими”: The Economist дав Україні песимістичний прогноз

8 Листопада 15:54

Затримки з пакетами військової допомоги, нав’язування Україні нейтралітету без жодних гарантій та знищення росією української енергосистеми — такі наслідки повернення Дональда Трампа на посаду президента США для нашої країни прогнозує The Economist. Про це повідомляє Комерсант український із посиланням на відповідний матеріал видання.

Усі ризики та наслідки зміни політики Білого дому для України, згідно зі статтею The Economist, можна розділити на кілька груп.

Військові наслідки

Наразі у Білому домі працюють над двома стратегіями, які теоретично можуть допомогти Дональду Трампу виконати одну зі своїх обіцянок — завершити війну в Україні.

Перший, пов’язаний з кандидатом у президенти Трампа Джей-Ді Венсом, передбачає заморожування конфлікту на нинішніх лініях і примушення України до нейтралітету без жодних очевидних гарантій безпеки чи обмежень для путіна.

Другий план, якому Україна надає перевагу, був викладений колишнім держсекретарем Трампа Майком Помпео в газеті Wall Street Journal. Він зосереджується на посиленій військовій та фінансовій підтримці як стримуванні Москви, водночас залишаючи відкритою перспективу членства в НАТО.

Усе це відбувається на тлі загострення ситуації на лінії фронту та поза нею. На тлі розпаду довіри між суспільством, армією і політичним керівництвом Україна намагається замінити втрати на полі бою призовом на строкову службу, ледь досягнувши двох третин від запланованого показника. Високопоставлений український військовий командир визнає, що на деяких найгірших ділянках фронту спостерігається падіння морального духу. Джерело в генеральному штабі припускає, що майже п’ята частина солдатів дезертирувала зі своїх позицій.

Крім того, The Economist називає цілком можливим сценарій, за якого російські війська перейдуть адміністративний кордон Дніпропетровської області вже до кінця 2024 року.

Економічні наслідки

Медіа наголошує на тому, що повна відмова Трампа від України є малоймовірною, не в останню чергу через настрої в його власній республіканській партії. Але як політик, який займається укладанням угод, Трамп, швидше за все, вимагатиме щось взамін від України. Це може бути, наприклад, доступ до її природних ресурсів. Ліберальні цінності його хвилюватимуть набагато менше.

Росія також відновить свою кампанію зі знищення значної частини енергетичної інфраструктури країни. Ці атаки неминуче посиляться.

Політичні наслідки

The Economist, говорячи про короткострокові перспективи України у політичній сфері, зацитував ексміністра закордонних справ України Вадима Пристайка.

“Вони (росіяни, – ред.) намагатимуться щось зробити. Зруйнувати енергосистему, спробувати вбити керівництво. Наступні три місяці (після перемоги Дональда Трампа, – ред.) будуть жахливими”, – сказав Пристайко.

Мандровська Олександра
Редактор