Депутатська група “Платформа за життя та мир” виключила зі свого складу народного депутата Юрія Загороднього через голосування за заборону російської церкви в Україні. Про це повідомив нардеп Олексій Гончаренко.
“Щойно депутата Юрія Загороднього виключили з опзж (нинішня платформа за життя та мир) через те, що проголосував за заборону рпц”, – написав Гончаренко.
Що відомо про Юрія Завгороднього
Народився 7 травня 1959 року в Київській області. У 1986 році закінчив історичний факультет Київського державного університету ім.Т.Шевченка. Кандидат педагогічних наук.
Працював вчителем Гребінківської середньої школи (1986—1989), директором Дослідницької середньої школи (1989—1995), консультантом-інспектором Адміністрації Президента (1995—2000, з перервами), заввідділу Державного комітету у справах захисту прав споживачів. З 2002 року по січень 2005 року був першим заступником глави Адміністрації Президента (Віктора Медведчука).
У 2019 році був обраний народним депутатом 9 скликання від партії “Опозиційна платформа — За життя” номером 19 у списку як член партії. Член однойменної фракції. Член Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України.
Зауважимо, 20 серпня Верховна Рада заборонила діяльність релігійних організацій в Україні, які мають зв’язки з РФ. Рішення ухвалили без обговорення. Громади УПЦ МП матимуть 9 місяців на те, щоб розірвати зв’язки з Російською православною церквою (РПЦ).
Найбільше голосів “за” зібрали “Слуги народу”. Найбільше голосів “проти” – фракція “Платформа за життя і мир”. Загалом рішення підтримали 265 нардепів.
Закон набуде чинності через 30 днів із дня його опублікування. Але крім одного пункту – згідно з ним громади УПЦ МП матимуть дев’ять місяців на те, щоб розірвати зв’язки з РПЦ.
Так, закон встановлює:
- обмеження релігійним організаціям на зв’язки з РПЦ, діяльність якої в Україні забороняється;
- визначається, що саме розуміється під такими зв’язками;
- надає термін, протягом якого українські організації мають позбутися цих зв’язків;
- визначає порядок державного нагляду за дотриманням цієї вимоги;
- надає державним органам повноваження щодо взаємодії з релігійними організаціями, які самостійно не змогли або не захотіли виконати вимоги закону.
Нагадаємо, що у Верховній раді 23 липня нардепи заблокували трибуну, вимагаючи розглянути законопроект про повну заборону УПЦ МП в Україні. Засідання парламенту, заплановані на наступний тиждень, скасували.
Державна служба України з етнополітики та свободи совісті закликаєВерховну Раду усунути до другого читання законодавчий спам та іншу нісенітницю в законопроєкті про заборону діяльності в Україні релігійних організацій, афілійованих із російською православною церквою.
Заборона УПЦ МП
19 жовтня 2023 року Верховна Рада в першому читанні підтримала законопроект про заборону УПЦ МП. Тоді “за” проголосували 267 нардепів. Йдеться про законопроект під номером 8371 про заборону релігійних організацій, пов’язаних із Росією.
Він передбачає запобігання діяльності в Україні релігійних організацій, управління якими здійснюється з країни-агресора. Зміни покладають на Державну службу України з етнополітики та свободи совісті додаткові повноваження:
- забезпечення проведення державної політики щодо релігій і церкви шляхом проведення релігієзнавчої експертизи діяльності релігійних організацій щодо виявлення підлеглості в канонічних та організаційних питаннях із центрами впливу релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої перебуває за межами України в державі, що здійснює збройну агресію проти України
- видання приписів щодо усунення порушень, виявлених за результатами проведення релігієзнавчої експертизи, у місячний строк з дня видання такого припису
- звернення до суду з позовом про припинення діяльності релігійної організації в разі невиконання нею приписів щодо усунення порушень, виявлених за результатами проведення релігієзнавчої експертиз.