Нардеп пояснив, хто зможе служити у ЗСУ після 60 років

5 Червня 14:59

Верховна Рада під час засідання схвалила у першому читанні законопроєкт про добровільну мобілізацію чоловіків віком від 60 років. Народний депутат від фракції «Слуга народу» Олександр Федієнко в ефірі телеканалу Київ24 пояснив, що йдеться не про бойові підрозділи, а про тилові й технічні посади, повідомляє «Комерсант Український»

Йдеться про добровільний контракт для українців віком 60+ строком на один рік. Ця категорія громадян може приєднатися до армії за власним бажанням та за умови придатності за станом здоров’я.

Особи старше 60 років зможуть підписувати річні контракти за згодою командира частини. Для офіцерів віком понад 60 років потрібне додаткове погодження з Генеральним штабом ЗСУ.

У контракті пропонується встановити випробувальний термін у 2 місяці. При цьому контракт може бути припинений або розірваний у зв’язку з визнанням військовослужбовця таким, що не пройшов випробування, а також через службову невідповідність.

На думку авторів законопроєкт, доцільно залучати таких контрактників на небойові посади, де фізичне навантаження не є значним, але “необхідні досвід, знання, дисципліна і відповідальність”.

«Наявність різного роду технічних знань (часто унікальних) серед людей старшого віку є надзвичайно цінним ресурсом в умовах широкомасштабних бойових дій, де потрібні не лише фізичні навички, але й глибокі професійні знання, практичний досвід їх застосування та управлінські компетентності», — йдеться у пояснювальній записці. 

Серед ініціаторів законопроєкту №13229 були члени комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко, Федір Веніславський, Олександр Федієнко, Соломія Бобровська та інші народні депутати.

Федієнко розповів, що до нього регулярно звертаються військові командири, комбриги та комбати, які мають серед своїх підлеглих або бажаючих долучитися до війська осіб віком від 60 років.

«У нас є ті добровольці, які мають 60+, не на бойові посади. Ми не кажемо, звісно, про штурмові підрозділи, але, наприклад, це можуть бути зв’язківці, кухарі, діловоди, юристи — ті, хто хоче бути корисним», — пояснив депутат.

Однак чинне законодавство наразі обмежує мобілізацію осіб віком понад 60 років, навіть якщо вони мають бажання долучитися до лав ЗСУ.

«Парламент і профільний комітет уже вивчають це питання. Розробляється відповідний законопроєкт», — повідомив Федієнко.

Він також підкреслив:

«Якщо військово-лікарська комісія визнає такого громадянина придатним до служби, і він добровільно підписує контракт із ЗСУ — то, в принципі, жодних проблем немає».

За словами Федієнка, таких добровольців найбільше потребують у зоні бойових дій саме на тилових позиціях.

Дзвенислава Карплюк
Редактор

Читають зараз