Нардеп Андрій Одарченко, підозрюваний у спробі дати хабар у біткоїнах Мустафі Найєму, ймовірно виїхав з України. Про це заявила прокурор САП під час судового засідання 18 вересня, передає Комерсант український.
За словами прокурора, Одарченка також не було на своєму робочому місці — у сесійній залі парламенту.
У прокуратурі висловили версію, що нардеп міг виїхати з країни через Закарпатську область, адже мав тісні стосунки з екскерівником Закарпатської ОВА Віктором Микитою.
Зауважимо, що на записах розмов з суду Андрій Одарченко говорив про дружні відносини з Віктором Микитою та особисті зустрічі з ним, коли чоловік ще керував Закарпатською ОВА. Крім того, як стало відомо з із записів судових засідань ВАКСу, голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія надсилав до суду листи з проханням відпускати нардепа на засідання Ради для голосувань.
Своєю чергою адвокати підозрюваного заявили, що їх клієнт раніше здав свої закордонні паспорти, як того вимагає закон. Захисники також додали, що останні два дні з Андрієм Одарченком вони не спілкувалися й не знають, де він зараз може перебувати.
Наприкінці засідання ВАКС ухвалив рішення про привід Одарченка. У четвер, 19 вересня, судді також розглянуть клопотання про стягнення застави та оголошення нардепа в міжнародний розшук.
У чому підозрюють Андрія Одарченка
У листопаді 2023 року НАБУ вручило Андрію Одарченку підозру за спробу дати хабар у біткоїнах голові Держагентства відновлення Мустафі Найєму. За версією відомства, за ці гроші депутат просив ухвалити рішення про виділення з фонду ліквідації наслідків агресії РФ грошей на ремонт будівель університету, де депутат на той час обіймав посаду ректора.
Крім того, прокуратура оприлюднила його розмову з Найємом. У ній нардеп заявив, що не вірить у перемогу України, а Володимира Зеленського змусять домовлятися з рф, тому президент хоче провести вибори до цього моменту.
Сам Одарченко заявив, що спілкувався з Найємом неодноразово на «різні теми», хабар не пропонував, а Найєм нібито сам попросив у нього навчитися користуватися криптогаманцем.
Наступного дня суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внести заставу у розмірі 15 мільйонів гривень.
23 листопада 2023 року у “Слузі народу” призупинили членство Одарченка у фракції.
“Це стандартна процедура, яка застосовується нами в подібних випадках. Остаточне рішення щодо нього буде ухвалене за результатами слідства”, – зазначила голова партії Олена Шуляк.
А вже 24 листопада підозрюваний скористався своїм правом вийти під заставу.